Bitcoin için sırada ne var? İşte 3 analistin yaptığı Bitcoin incelemesi!

Ödeme devi PayPal’ın beyanları ile yükselişini daha da hızlandıran Bitcoin, 13.200 dolara kadar yıl başından bu yana en yüksek fiyat seviyesine ulaştı. Forbes’a konuşan dijital varlık yöneticisi Wave Financial’ın genel müdürü Constantin Kogan, yükselişin hem uzun hem de kısa vadede devam edeceğini düşündüğünü söyledi.

“Yıl sonunda 14 bin doları rahatlıkla aştı”

2020’nin artık insanların Bitcoin’in varlığını kabul ettiği bir yıl olduğunu belirten Kogan, “2021’i ana akım benimseme açısından çok önemli görüyoruz. Büyük şirketlerin tüm geliştirmeleri ve satın almaları BTC için çok iyidir. Bitcoin’in bu eğilimi güçlü bir şekilde koruyacağını ve sürdüreceğini düşünüyorum. Piyasa bu gelişmeleri henüz tam olarak fark etmedi ve mevcut durum hala fiyata yüzde 100 yansımadı. Dolayısıyla yıl sonunda 14 bin dolar seviyesinin rahatlıkla aşılacağını düşünüyorum ”dedi.

PayPal’ın heyecan verici duyurusundan önce, Fed Başkanı Jreome Powell kripto para birimleri hakkında açıklamalarda bulundu ve yeni bir teşvik paketi için umut verdi. Powell’ın sözlerinin ardından, o dönemde zaten yükselişte olan BTC, yükseliş hızını daha da hızlandırdı.

Forbes’a konuşan eToro analisti Simon Peters, ABD’deki teşvik paketinin de belirleyici olacağını belirtti:

“ABD borsaları ile Bitcoin arasındaki yüksek korelasyon son zamanlarda ön plana çıktı. Teşvik paketi yayınlandıktan sonra Bitcoin fiyatını incelemek ilginç olacak. Yatırımcılar, Haziran 2019’dan beri ulaşılamayan bir sonraki hedef olan 14.000 $ düzeyindeki yeni hedefe odaklanmalıdır. “

“2017 gibi olacağına dair bir his var”

Elbette tüm bu gelişmeler bize Aralık 2017’deki 20.000 $ ‘lık büyük kırılmayı hatırlatıyor. DeVere Group CEO’su Nigel Green, piyasaların 2017’ye benzer bir yükselişe sahip olacağına dair bir his olduğunu söyledi:

“Fiyatlar henüz yatırımcıların ilgisini tam olarak çekmiş değil. Ancak 2020’nin sonlarına doğru ciddi bir yükselişin ardından 2017’deki seviyeye ulaşılırsa yatırımcılar bu çıkışı fırsat olarak görmek istemeyecek ve olanlara kayıtsız kalacaktır.

“Keskin hareketlere dikkat edin”

Keskin yükselişlerin ardından keskin düzeltmelerin geldiği de doğrudur ve bazı tüccarlar ve yatırımcılar yüksek oynaklık döneminin yaklaştığını düşünüyor.

Uzmanlar, koronavirüs pandemisinde dünya genelinde vakaların artması ve ABD seçimlerinden sonra olası bir belirsizliğin son dönemdeki olumlu gelişmeleri olumsuz etkileyebileceğini ve yüksek volatilite günlerinin yaklaşabileceğini belirtiyor.