“Bitcoin için En Önemli Seviye 11.500 Dolardır”

Bitcoin (BTC) fiyatı 11.300 dolar civarında seyrediyor ve odak noktası teknik bir seviyeye yaklaşıyor. Bazı yatırımcılar, Bitcoin’in yeni bir boğa döngüsünü onaylaması için en önemli seviye olarak 11.500 doları görüyor.

Bitcoin 10 Ağustos’a kadar 11.500 doların üzerinde kalırsa, 2019 ortasından bu yana en yüksek haftalık kapanışa sahip olacak. Ağustos 2019’da haftalık mum grafiği 11.500 doların biraz üzerinde kapandı. Diğer bir deyişle, bu seviyenin üzerine çıkmak, 2017 boğa piyasasından bu yana en iyi haftalık mum grafiği grafiğini verecektir.

İçerik Başlıkları gizle

Önemli İzleme Seviyesi 11.500 ABD Doları

Yatırımcılar, boğa piyasasının devam edip etmeyeceğine karar vereceğini düşündükleri için önümüzdeki haftanın mum kapanışını yakından izliyorlar. Bitcoin 11.500 doları açıkça aşana kadar teknik olarak güçlü bir direnç var.

Bitcoin'in temel direnç ve destek seviyelerine sahip haftalık fiyat grafiği

Bitcoin’in temel direnç ve destek seviyelerine sahip haftalık fiyat grafiği. Kaynak: heyecan

Bitcoin fiyatı 2 Ağustos’ta 12.000 $ göründüğünde, bazı yatırımcılar Bitcoin’in zaten piyasa yapısını bozduğunu öne sürdü. Bu, Bitcoin’in teorik olarak 14.000 $ ve 17.000 $ direnç seviyelerine yükselebileceği anlamına geliyor.

Yatırımcı Sven Henrich, Bitcoin’in 17.000 $ ‘a yükselebileceğine inanıyor. Henrich, uzun zamandır beklenen rallinin kalıcı olması için Bitcoin fiyatının 10.500 doların üzerinde kalması gerektiğini söyledi.

Bitcoin genişletilmiş yükseliş eğilimi için teknik bir durum

Bitcoin boğa piyasası teknik durumu. Kaynak: NorthmanTrader

İki senaryo için değişkenler

Kısa vadede analistler, Bitcoin etrafındaki duyarlılığı destekleyebilecek birkaç makro faktöre dikkat çekti. En önemlisi, ABD Doları değer kaybediyor.

Genel olarak ticaret hacmi bireysel ve kurumsal olmak üzere çeşitli pazarlarda artıyor. Örneğin, CME Bitcoin vadeli işlem piyasasının açık pozisyonu rekor seviyeye ulaştı. 2 Ağustos’taki büyük satışlara rağmen Bitcoin, 10.500 dolarlık temel teknik destek seviyesinin üzerinde kalmayı başardı.

Bitcoin’in yükselişine işaret eden daha fazla faktör varken, Bitcoin’in kısa vadede karşı karşıya kalacağı iki risk var. Birincisi, 12.000 $ riski açıkça aşılana kadar direnç devam ediyor. İkincisi, finansman oranı ve hırs endeksi (şu anda yüzde 75) dahil olmak üzere birkaç teknik önlem, rallinin çok uzun sürdüğünü gösteriyor.

Beğenebileceğiniz İçerik

madeni para etiketi heyecanFacebook, Telegram ve Instagram’dan da takip edebilirsiniz.