Bitcoin Fiyatlarını Artıran 6 Temel Faktör

Bitcoin (BTC) boğaları hala en büyük kripto para biriminin 13.000 $ ve üstüne ulaşabileceğine inanıyor.

Coin360 verilerine göre BTC / USD çifti 28 Ağustos’ta yavaş yavaş yükselişini sürdürerek 11.500 $ ‘a yükselmeye devam ediyor. Son bir saatte düşüş yaşansa da analistler bu küçük kazanımların çok önemli olduğunu vurguluyor.

28 Ağustos Bitcoin fiyatı

Son gün için Bitcoin fiyat tablosu. Kaynak: Coin360

İçerik Başlıkları gizle

Haftalık 11.500 $ ‘dan kapanış Bitcoin için çok önemli

Telegram ticaret kanalı hakkında yorum yapan filbfilb, önceki günkü fiyat dalgalanmasına rağmen uzun pozisyonda kaldığını söyledi.

Haftalık grafik 11.000 $ ‘ı desteklemeye işaret ediyor, ancak temel destek / direnç seviyesi 11.500 $’ dır. Bu, yükseliş piyasasının yeniden inşası ve tüccarların rahat bir nefes alması için kesin hedef olacak ”diye özetledi.

Analist, 12.925 dolar civarında bir hedef direnç noktası olduğunu belirterek, Bitcoin’in 2019’dan beri ulaşamadığı 13.870 dolarlık büyük direnç seviyesine de işaret etti.

Filbfilb, Fed’in enflasyon konuşmasını ve Bitcoin için ortaya çıkan düşüş sinyalleri konusundaki endişelerini bir kenara bıraktığını, işaretlerin olumlu olduğunu vurguladı. Aşağıdaki altı nedenden dolayı artış beklediğini belirtti:

“Negatif vadeli işlem primleri, düşük kapanışlar yok, Twitter’da sahte 9.000 dolarlık panik, kilit destek seviyesini kırmama, altın ve gümüşün Bitcoin fiyat hareketiyle uzun vadeli korelasyonu, düşüş trendi Bitcoin geri dönecek.”

Bir değil, birkaç nedenden dolayı uzun bir pozisyonda olduğunu söyledi. Halihazırda piyasalar tarafından fiyatlandırılmış görünen Fed, konuşmasını “etkisiz” olarak nitelendirdi.

Vadeli sözleşmelerin süresi doluyor

Filbfilb, bugünkü vadeli işlemlerin yukarı yönlü hareketi olumsuz etkileyebilecek bir volatilite dönemine işaret edebileceğine inandıklarını belirterek, “Ağustos ayında kapanacak ve volatiliteye neden olabilecek bir vadeli işlemler işlemimiz var. Bu nedenle öğleden sonra olası hareketlere dikkat edin ”dedi.

Daha önce bildirdiğimiz gibi, Bitcoin fiyatı için 9.600 ila 16.000 $ arasında büyük ölçekli fiyat tahminleri yapılıyor. Tüccarlar bu haftanın kapanışını dikkatle izliyor.

Beğenebileceğiniz İçerik