Bitcoin Fiyatının Kaderi Bu Desteğe Bağlı Olabilir!

Bitcoin (BTC) fiyatı 12.000 dolarlık psikolojik direnci kırmayı başardı. Analistler bir sonraki kritik bölge konusunda uyarıda bulunurken, boğalar fiyatın daha da yükseleceği beklentisiyle pozisyon alıyor.

Piyasa incelemelerine katkıda bulunan Michaël van de Poppe, BTC fiyatının mevcut noktadan itibaren 15.000 $ ‘a yükselmeye devam etmesinin kesin olmadığını söyledi.

İçerik Başlıkları gizle

12.000 $ ‘lık direnci kırmak, güçlü bir rallinin yolunu açmıyor

Şimdiye kadar yapılan analizde Bitcoin fiyatının 12.000 dolarlık direnci aşması durumunda büyük bir ivme kazanacağı ve hızla yükseleceği belirtildi. Bu durum tam olarak gerçekleşmedi. Çünkü BTC fiyatı 12.200 dolar seviyelerinde sabitlenmiş gibi görünüyor.

Bitcoin Fiyatının Kaderi Bu Desteye Bağlı

BTC / USD 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Poppe, BTC fiyatında 12.000 doların üzerindeki hareketin güçlü bir ralli başlatmak için yeterince güçlü olmadığını söyledi. Piyasadaki hacim oynaklığının ilerlemeyi durdurduğunu belirtti.

Öte yandan, Bitcoin’in halen mevcut yükseliş momentumunu destekleyen 100 ve 200 günlük hareketli ortalamaların üzerinde hareket ettiğinin iyi bir işaretidir.

12.000 dolar güçlü bir desteğe dönüşürse, Bitcoin’in yukarı doğru hareketi bir gerçek olabilir.

sahte sivri uçlara dikkat edin

Poppe yaptığı değerlendirmede, böyle bir artışın sahte olabileceğinin unutulmaması gerektiğini söyledi.

Basında yer alan haberlerde de belirtildiği üzere, Bitcoin fiyatı 12 ile 14 bin dolar arasında olduğunda balinaların satışa çıkabileceği söyleniyor.

Büyük miktarlarda alım satım yapan yatırımcılar tarafından verilen “durdur / zarar” emirlerinin BTC’de 12.000 $ ‘ın üzerindeki hareketlerle tetiklenebileceği konusunda uyarıda bulunuldu.

Bu nedenle, 12.000 dolar seviyesinin bitcoin fiyatı için güçlü bir desteğe dönüşmesi çok önemli. Aksi takdirde kısa süreli ani bir düşme meydana gelebilir.

Bitcoin için düşüş senaryosu

1597745504 184 Bitcoin Fiyat Kaderi Bu Pakete Bağlı

BTC / USD düşüş senaryosu 3 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Bilindiği gibi, güçlü bir direnç test edildiğinde her zaman yanlış bir yükselme olasılığı vardır. Poppe tarafından hazırlanan Trendview grafiğinde kırmızıyla gösterilen direnç bölgesi aşıldı.

Bitcoin’in fiyatı 12.000 $ ‘da destek bulamazsa, bu sefer destek dirence dönüşür ve BTC fiyatı düşer.

Poppe, bu noktada izlenecek temel destek seviyesini 11.500 $ olarak açıklayarak, “Bitcoin fiyatı 11.500 $ ile 12.000 $ aralığına dönerse, altcoin piyasasında görülen aralığa bağlı olarak kısa hareketler meydana gelecektir” dedi.

Bitcoin için yükseliş senaryosu

1597745504 839 Bitcoin Fiyat Kaderi Bu Pakete Bağlı

BTC / USD 4 saatlik yükseliş senaryosu grafiği. Kaynak: TradingView

Yükseliş senaryosunu 12.000 dolar seviyesine bağlayan Poppe, 12.000 doların Bitcoin fiyatı için güçlü bir desteğe dönüşmesi gerektiğini yineliyor.

Böyle bir durumda, altcoinler BTC çiftlerinde önemli değer kaybı görmeye başlayacak ve yatırımcılar Bitcoin’e daha fazla yönelmeye başlayacak. Poppe, Bitcoin için bir sonraki direnç bölgesini 13.000 $ olarak tanımlayarak, 15.000 $ ‘dan 17.000 $’ a yükselmenin hala mümkün olduğunu vurguladı.

Kısacası, Bitcoin fiyatının kısa vadeli geleceği, 12.000 dolarlık desteğin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine bağlı.

Yatırım Tavsiyesi Değil

Beğenebileceğiniz İçerik