Bitcoin Fiyat Analizi | Sikke Otag

Bitcoin boğaları yine 31.000 dolar seviyesini savundu, ancak veriler BTC ve altcoinlere olan talebin zayıf olduğunu ve aşağı yönlü kovalamacaları artırdığını gösteriyor.

Bitcoin, 31.000 $ civarında boğalar ve ayılar arasında şiddetli bir savaşa tanık oluyor ve bu da onu dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye haline getiriyor. Glassnode’dan gelen veriler, 31.000 ila 34.300 $ arasındaki bölgenin, Bitcoin arzının %9,93’ünün bu bölgede hareket etmesiyle alıcılar ve satıcılardan yoğun ilgi gördüğünü gösteriyor.Kripto Para Birimlerinin Hacimlerinde Düşüş!

Bitcoin’e Talep Düştü!

Bitcoin’in güçlü destek seviyelerinden hızla toparlanamaması, zayıf talebi gösteriyor. Şu anki ilgisizliğin kanıtı BlackRock CEO’su Larry Fink’ten geliyor. Yakın tarihli bir CNBC röportajında, kripto para birimleri için yatırımcı talebinin son zamanlarda düştüğünü söyledi. Fink, son iki haftalık iş gezisinde kendisine Bitcoin ve kripto yatırımı hakkında tek bir soru sorulmadığını söyledi.

ByteTree Asset Management tarafından toplanan verilere göre, ABD ve Kanada merkezli Bitcoin fonlarına 90 günlük girişlerin Ocak ayında 191.846 BTC’den %93.49 düşüşle 12.485 BTC’ye düşmesi, talebin düşmesinin bir başka işareti.

Haftalık Grafikte Tehlike!

DoubleLine CEO’su Jeffrey Gundlach, 14 Temmuz’da CNBC ile yaptığı röportajda, haftalık grafikte görünen omuz omuza desen nedeniyle Bitcoin’in 23.000 doların altına düşebileceğini ve oldukça ikna edici göründüğünü söyledi.

Bitcoin, son iki gündür 31.000 dolarlık desteğin yakınında işlem görüyor. Bu kritik destekten güçlü bir yanıt gelmemesi, bu seviyelerde güçlü bir talep eksikliğine işaret ettiği için zayıf bir işarettir.

BTC/USDT Günlük Grafik

Negatif bölgedeki aşağı yönlü hareketli ortalamalar ve göreceli güç endeksi (RSI), ayıların üstün geldiğini gösteriyor. 31.000 $ ‘ın altındaki bir düşüş, bir sonraki desteğe 28.000 $’ dan düşüşle sonuçlanabilir.

31.000-28.000 $ bölgesinde fiyat güçlenirse, yatırımcıların daha düşük seviyelerden alım yaptığını gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışacak. 50 günlük basit hareketli ortalamanın (35.084 $) üzerinde bir kırılma ve kapanış, trenddeki olası bir değişikliğin ilk işareti olacak.

Tersine, fiyat 28.000 doların altına düşerse, ayı momentumu artabilir ve BTC/USDT çifti 20.000 dolara kadar düşebilir.