Bitcoin Fiyat Analizi – Anahtar Destek ve Dirençler! »Coin Otağ

21 Ocak’ta büyük bir düzeltmeden sonra, kripto endüstrisinin geri kalanı yukarı doğru bir geri çekilme kaydetmeyi başardı. Ancak Bitcoin için aynı değildi. Chainlink, Polkadot ve Ethereum gibi varlıklar son direnç seviyelerinin üzerinde ancak BTC için yavaş bir toparlanma oldu.

Durum önümüzdeki birkaç hafta içinde iyileşebilir, ancak Bitcoin’in önümüzdeki birkaç hafta içinde ivme kazanmasına izin verebilecek birkaç gözlem var.

Bitcoin 4 saatlik grafik

21. günde çökmeden önce Bitcoin, 36500 $ ‘ın üzerindeki bir pozisyonu pekiştirememişti, ancak son gerileme varlığın 33k-34k $ aralığının altına düştüğünü gördü. 28,880 $ ‘dan bir dip kaydedildi ve varlığı yıllık açık değerlemesine çekildi.

Şimdi, son birkaç gün içinde, Bitcoin’in fiyatı, varlığın 33.000 – 34.000 $ arasındaki aralığı hemen yeniden test etmesine izin verebilecek bir yükseliş flaması biçimini aldı. Düşüş endişelerinden biri, 50 Hareketli Ortalamanın şu anda piyasada genel bir direnç olarak aktif olduğu gerçeğidir.

Azalan ticaret hacmi de geçen gün biraz endişe verici.

Pazar Gerekçesi

Basın zamanında, piyasa göstergeleri belirli bir ölçüt olmasına rağmen yükseliş senaryosuna doğru eğiliyordu. Stokastik RSI, gösterge önümüzdeki birkaç gün içinde aşırı alım bölgesinde düşüş eğilimi gösterebileceğinden küçük bir düzeltme olabileceğini öne sürdü.

Müthiş Osilatör, grafiklerde güçlü bir şekilde toparlanıyor gibiydi, ancak yükseliş ivmesi piyasada yüksek yoğunluk kazanmadı.

Son olarak, Göreceli Güç Endeksi veya RSI sabit görünüyordu, ancak aşırı satım bölgesinde yeniden test edildikten sonra yükseldi. Daha fazla satın alma baskısı, trendi daha yüksek bir yöne itebilir.

Sonuç

Bitcoin önümüzdeki hafta anlık direnç aralığını yeniden test edebilecek, ancak 40 bin dolara doğru ilerlemeye devam etmek için Bitcoin’in 33 bin-34 bin doların üzerinde konsolide etmesi gerekiyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 31.719.00 $ ‘dan alıcı buluyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!