Bitcoin Fiyat Analizi – Anahtar Destek ve Dirençler! »Coin Otağ

Bitcoin’in fiyatı, baskı sırasında 35.000 doların üzerinde işlem görüyordu ve kripto para birimi, grafiklerde bir konsolidasyon modelinden çıkarken yükselmeyi hedefliyordu. Bu model, konsolidasyonun Bitcoin’i bir veya üç gün boyunca sabit tutabileceğini gösteriyor. Bu aynı zamanda, özellikle son 40 gündeki% 6’lık hakimiyet düşüşü göz önüne alındığında, altcoinlerin daha yüksek trend göstermesine izin verecektir.

Konsolidasyon modeli sıkıcı olsa da, Mart 2021’den önce BTC’yi 55.000 $ veya 65.000 $ ‘a itebilecek harika bir yükseliş fırsatı sunuyor.

Bitcoin 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Konsolidasyon modeli, fiyatın modelin sonuna yaklaştığı simetrik bir üçgendir. Önümüzdeki 24 ila 72 saat içinde bir çıkış beklenebilir. Basın zamanında, BTC düşük trend çizgisine ulaştı ve daha yüksek bir sıçrama yapması bekleniyordu. Sıçrama başarılı olursa, yükseliş trendi 37.000 – 38.000 $ aralığına devam edebilir, ancak bunun ötesine geçemez.

Önceki eğilim parabolik bir yükseliş trendi olduğundan, bu konsolidasyon modeli yükseliş eğilimi gösterir. Dolayısıyla, bunun hedefi, konsolidasyon modelinin merkezinden ölçülen önceki trendin dikey mesafesi olacaktır. Bu nedenle, üçgenin tepesinden% 76’lık bir artış Bitcoin’de 65.000 dolara ulaşacak.

Kırılmanın mevcut sıçrayışla başladığını varsayarsak, hedef yaklaşık 56.000 dolar olacaktır. Bununla birlikte, fiyatın yolculuğuna devam etmeden önce geri çekileceği 48.000 $ ‘da çakışan bir direnç seviyesi var gibi görünüyor. Her iki durumda da, Bitcoin’in fiyatı bu konsolidasyon modelini izlediği için sabit kalır. Daha yüksek bir kırılma boğa koşusu devam ederken, daha düşük bir kırılma kripto para birimi için felaket anlamına gelebilir.

Sonuç

Boğa koşusu öncesinde yatırım yapan balina sayısı göz önüne alındığında, bu konsolidasyon yükseliş gibi görünüyor. Bu nedenle, daha düşük bir kırılma zor olacak, ancak imkansız veya olası olmayacaktır.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 34.629.00 $ ‘dan alıcı buluyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!