Bitcoin Fiyat Analizi: 20 Mart

Bitcoin piyasası, önceki 45.000 – 48.000 $ aralığından çıktı ve 57.000 $ ‘ın üzerinde işlem görüyor. En büyük kripto para birimi, 1 trilyon dolarlık piyasa değeriyle 58.335 dolardan işlem görüyordu.

BTC’yi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 60.000 $ ‘ın üzerine çıkaran yükselişi bir düzeltme izledi. BTC’nin değeri 53 bin dolara düştü, ancak o zamandan beri tüccarlar tarafından daha da artırıldı.

Kayıp bitcoin konusunda endişelenmeyin! 100’den fazla ucuz kripto para birimini güvenle satın almak için tıklayın ve üye olun!

Bitcoin Altı Saatlik Grafik

Yukarıdaki grafik, son birkaç gün içinde tanık olunan bu iniş ve çıkışları kaydetmiştir. BTC’nin mevcut piyasası konsolidasyon işaretleri gösteriyor ve orta vadede bu trendle devam edebilir.

AKIL VERME
Bollinger Bantları, düzeltme ve oynaklıktan sonra farklı kaldı. Fiyattaki bu artış, boğaları mevcut trendden sorumlu bıraktı. Sinyal çizgisi, yükselen basıncı göstermek için mum çubuklarının altına kaydı. Düzeltmeye rağmen, 50 hareketli ortalama, Bitcoin fiyatının fiyat çubuklarının altında kaldıkça yükselmeye başladığını belirtiyordu.

Bu arada, Göreceli Güç Endeksi [RSI] Piyasadaki alım baskısının artmasıyla fiyatın yükseldiğini vurguladı. Baskı sırasında RSI değeri, denge bölgesine yakın olan 54 idi. Şu anda, alım satım baskıları BTC’nin değeri göz önüne alındığında dengelenmiştir.

Ancak, yükseliş piyasasına rağmen ivme düşük kaldı. Bu, piyasanın fiyat dalgalanmalarına hazırlıklı olmayabileceğini ve mevcut fiyat aralığında hareket etmeye devam edebileceğini gösterdi.

SONUÇ
Yukarıdaki Bitcoin grafiği, yükselme ve düşüşün mevcut değerin yana doğru hareket etmesine neden olduğunu gösterdi. Alıcılar ve satıcılar, momentum düşük kalırken piyasada birbirlerini dengeledikleri için yana doğru hareket devam edebilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 59.594.00 $ ‘dan alıcı buluyor.

Bitcoin Fiyat Analizi: 20 Mart ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.