Bitcoin En Kötü Senaryoda 15 Bin Dolara Düşebilir! İşte o Yorum!• Madeni Para Otag

Guggenheim’dan Scott Minerd’den Bitcoin fiyatları için olumsuz bir tahmin geldi. Minerd, Bitcoin alıcılarının 15.000 dolar seviyesini beklemesi gerektiğini söyledi. Bu söylem kripto para piyasasında biraz yıkıcı bir söylem olduğu için takipçilerinin moralinin bozulduğunu söylemek mümkün. Ancak kötü senaryoları bilmek de olası durumlarda harekete geçmemizi tetikler. Gelin o öngörüye bir göz atalım.

Korkunç Bitcoin Fiyat Tahmini!

Guggenheim CIO’su Scott Minerd, 25 Haziran’da bir CNBC programında, mevcut çizime dayanarak 10.000 doların Bitcoin için “gerçek dip” olacağını söyledi. Ancak, böylesine düşüş eğilimi gösteren bir fiyat noktasının “biraz aşırı” olacağını kabul ediyor ve bu nedenle 15.000$’lık daha ılımlı bir fiyat tahminini destekliyor.

Geçenlerde bir haberde Coin Otağ camiasından ünlü bir ismin CNBC’de 5.000 dolar değerinde BTC alacağını ancak fiyatların 12.000 dolara düşeceğini bildirdiğimizde tepki aldık. Bu aralıkta haber değeri olup olmadığı konusunda toplumdan aldığımız soruları yanıtlamak istedik. CNBC, milyonlarca insan tarafından izlenen ve referans alınan güçlü ekonomi programlarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle, fiyat tahminlerini ve analizlerini takip etmek, başka bir şey olmasa bile genel algıyı anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu tür bilgileri eğitim setimizden öğrenebilirsiniz.

Bu Bitcoin tahmini aralığı aslında Bitcoin fiyatının oynaklığını akla getiriyor. Son dönemde hatırlanacağı üzere BTC fiyatı 29.000 dolar seviyesine kadar geriledi.

Bitcoin’in 35.000 dolara hızlı toparlanması bir boğa tuzağına dönüştü. Kripto para birimi bu yazının yazıldığı sırada 32.000 doların altına düştü ve görünüşe göre ayılar artık topu çeviriyor. Önde gelen kripto para birimine girmek isteyen yatırımcıların acele etmemesi gerektiğini düşünen Minerd, “İnsanların şu anda Bitcoin’e yatırım yapma konusunda endişelenmemesi gerektiğini düşünüyorum” diyor. Minerd’in en karamsar hedefine ulaşmak için önde gelen kripto para biriminin yüzde 68 daha düşmesi gerekecek.

Birleştirmek bile yıllar alıyor

Minerd, piyasadaki kayıpların konsolide edilmesinin “birkaç yıl” sürebileceğini söylüyor. Yakın vadede daha fazla düşüş beklentisine rağmen Minerd, uzun vadede Bitcoin için ciddi bir artış öngörüyor. Guggenheim araştırmasına işaret ediyor, bu da Bitcoin altına eşdeğer bir varlık deposu haline gelirse, 400.000 ila 600.000 dolar arasında bir maliyete sahip olacağını öne sürüyor. Minerd, ek kurumsal desteğin aslında kripto para birimini bu seviyelere itebileceğini savunuyor.

CoinOtag.com’un belirttiği gibi, geçtiğimiz Şubat ayında bu rakamları veren Minerd, Bitcoin arzını dünyadaki altın arzıyla karşılaştırdığımızda her bir BTC’nin 400 bin dolardan 600 bin dolara çıkma ihtimalinin yüksek olduğunu söylemişti. Bu rakamla ilgili olarak Minerd, bu ifadeyi adil bir fiyatın ne olabileceğinin bir göstergesi olarak da kullandı. Minerd ayrıca Bitcoin ve Ethereum için kripto para piyasasının “kazananlarını” da vurguluyor.