Bitcoin, Dogecoin, UNI Fiyat Analizi: 06 Temmuz

Kripto para piyasasının değeri, son 24 saatte %2,08’lik bir artışın ardından 1,46T$’a kadar yükseldi. Dünkü Bitcoin fiyat düşüşü genel piyasa üzerinde kötü bir etki yaratırken, piyasa o zamandan beri biraz daha istikrarlı.

Bitcoin’e benzer şekilde, Dogecoin bir süre yatay kaldıktan sonra yükseliş bölgesine girmeye çalışırken istikrar kazanmaya çalışıyor gibi görünüyordu. Bununla birlikte, UNI, geçen hafta %25’in üzerinde bir fiyat artışı ve baskın satın alma sinyalleri ile olağanüstü bir artış kaydetti.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin fiyatı dün %7 düştükten sonra %2.1 yükseldi. Kritik 34.000 $ seviyesinin altına düştükten sonra 34.796 $ seviyesinde işlem görüyordu. Bununla birlikte, 18 Haziran’dan bu yana, bitcoin 32.377 dolarlık destek ile 36.545 dolarlık direnç seviyeleri arasında dalgalanmaya devam etti.

Bollinger Bantları 4 saatlik grafikte birbirine biraz daha yaklaştı. Dolayısıyla tekniğe göre, düşük piyasa oynaklığı nedeniyle Bitcoin fiyatında keskin fiyat hareketleri beklenemez. MACD dün düşüş eğilimine tanık olmasına rağmen, göstergeler yakınsama eğiliminde olduğundan ve histogramdaki düşüş momentumu düşük olduğundan, gösterge ve sinyal çizgisi başka bir kesişmeye doğru gidiyor gibi görünüyor.

Bitcoin’de satın alma baskısı dün düştü. Bununla birlikte, boğaların tepkisi, Bitcoin’de satış baskısı aşındığı için Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) medyan çizginin üzerine çıkmasına neden oldu.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin’in 7 günlük fiyat değişimi son 24 saatte fiyatının %0,6’sını, eksi %6’sını kazandı. Ayrıca bir önceki aya göre kazancının %35’inden fazlasını kaybetti. 25 Haziran’daki konsolidasyondan bu yana, meme-coin, fiyat hareketi düşük kaldığı için kısa hareketlerle yan hareket sağladı. Bu süre zarfında 0,27 dolar direnci ve 0,22 dolar destek seviyelerinden kırılma girişimi olmadı.

DOGE piyasasına sermaye girişleri dün Chaikin Money Flow’un denge bölgesinin üzerine çıkmasıyla arttı. Ancak, nötr yükseliş bölgesinde kaldı. Stokastik RSI, yükseliş geçişi kaydettikten sonra aynı anda aşırı satım bölgesinden ayrıldı. Çizgiler, baskı sırasında medyan çizginin altında kaldı ve yükseliş bölgesine doğru iyi bir ilerleme kaydetti.

Fiyat aralığındaki uzun süreli daralma nedeniyle Müthiş Osilatör üzerindeki küçük çubuklar (AO’da kırmızı ve yeşil çubuklar) tarafından vurgulandığı gibi varlığın momentumu düşük kaldı. Histogramdaki düşüş momentumu, yeşil bir mum görünümüyle azalıyor.

Değiştirme (UNI)

UNI, 3 Temmuz’da 18.6 dolarlık direnci kırdı ve destek olarak bu direncin üzerinde kalmayı başardı. Kripto varlık, 24 saatte %9 artışla sadece bir haftada %25.4 kazanmayı başardı. Bu süre zarfında işlem hacmi de %14 arttı.

Bollinger Bantlarının ayrışması, piyasa oynak kaldığı için DeFi tokeninin keskin fiyat hareketi yaşadığını öne sürdü. Dünkü piyasa düzeltmesi sırasında Parabolik SAR’ın noktalı çizgisi mum çubuklarının üzerinde oluşmasına rağmen, varlık hafta boyunca çoğunlukla yükseliş eğilimindeydi.

Müthiş Osilatör histogramının üzerinde uzun yeşil çubukların oluşumu, kripto varlığının fiyat tablosunda baskın yükseliş momentumunun ortaya çıktığını gösterdi. Sürekli bir fiyat artışı durumunda, varlık 25 dolar civarında direnç bulabilir.

Bu yazı herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Piyasanın gidişatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın!