Bitcoin Dışında İzlenecek 4 Altcoin! »Coin Otağ

Bitcoin (BTC) fiyatı iyileşme sürecindeyken, piyasadaki birçok altcoin de harekete geçiyor. Kripto para sektörü hareket ederken hangi varlıkların daha hızlı hareket edeceği merak konusu.

Bu yazımızda Bitcoin dışındaki fiyat hareketleri ile dikkat çeken 4 altcoin için teknik analiz ve fiyat değerlendirmesi yaptık.

BTC / USDT – Bitcoin Mühendislik Analizi

Bitcoin bir düzeltme aşamasındaydı ve bir süredir azalan bir kanalda işlem görüyordu. 26 Mart’ta 50 günlük basit hareketli ortalamadan (SMA) (52.372 $) düştükten sonra güçlü bir şekilde toparlandı ve boğalar alımlarını artırdı.

Ayılar, kanalın direnç çizgisinin yakınında güçlü bir direnç uyguluyor, ancak boğalar burada fiyatı daha yükseğe çıkarmaya kararlı. BTC / USDT çifti bir kez daha 60.000 ila 61.825,84 ABD Doları direnç bölgesine yönelebilir.

Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesini aşarsa, yeni hedef 71.000 dolar civarında olacak. 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (55.073 $) yükselmeye başladı ve göreli güç endeksi (RSI) pozitif bölgede hareket ediyor. Bu, boğaların görece üstün olduğunu göstermektedir.

Bu varsayımın aksine, fiyat kanalın direnç çizgisinin altına düşerse, ayılar çifti 50-SMA’nın altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite destek çizgisine düşebilir ve bu seviyenin altında bir kırılma fiyatı 43,006 $ ‘a düşürebilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 57.626.00 $ ‘dan alıcı buluyor.

KLAY / USDT – Klaytn Fiyat Analizi

Klaytn (KLAY), Şubat ortasından bu yana güçlü bir yükseliş trendinde. Altcoin, 26 Mart’ta 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (EMA) (2.805 $) düştükten sonra düzeltmeyi tamamlayarak piyasa duyarlılığının pozitif kaldığını gösterdi.

Boğalar şu anda fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.943 $ ‘a iterek yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor. Başarılı olursa, KLAY / USD çifti 4,86 ​​dolara yükselebilir. Aşırı alım bölgesindeki yukarı doğru hareket eden ortalamalar (MA) ve göreceli güç endeksi (RSI), fiyatın artma olasılığının daha yüksek olduğunu söylüyor.

Öte yandan, fiyat düşerse ve 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (2.805 $) altına düşerse, bu yükseliş beklentisi geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket trend değişikliğine neden olabilir. Bu durumda, ilk destek 2,58 dolar olacak ve bu seviyenin altında bir kırılma daha derin bir düzeltmeye yol açabilir.

VET / USDT – VeChain Teknik Analizi

VeChain (VET) hızla yükseliyor. Altcoin, 25 Mart’ta 20 günlük üstel hareketli ortalamadan (EMA) (0,079 $) düştü. Bu, piyasa duyarlılığının pozitif olduğunu ve boğaların fiyat düşüşlerinde alımlarını artırdığını gösteriyor.

Hareketli ortalamalar (MA) yükseliyor ve göreceli güç endeksi (RSI) aşırı alım bölgesine yakın. Dolayısıyla şu anda yukarı hareketi destekleyecek çok fazla veri var. 27 Mart’ta mum çubuğunda oluşan uzun fitil, ayıların 0,098 dolarlık genel direnci korumaya çalıştığını gösteriyor.

Ancak boğalar, ayıların çabalarını boşuna bıraktı. Alıcılar fiyatı 0,098 doların üzerine çıkarabilirse, VET / USDT çifti yükseliş trendine devam edebilir. Artan yönde, bir sonraki hedef 0.136 dolar olacak.

Bahsettiğimiz yükseliş trendi, fiyatın mevcut seviyelerin veya genel direncin altına düşmesi ve 20-EMA’nın altına düşmesi durumunda geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (0,061 $) çekebilir.

VeChain (VET) fiyatı şu anda 0,091164 dolar seviyesinde.

SOL / USDT – Solana Fiyat Analizi

Solana (SOL) fiyatı, keskin bir kırılmaya neden olması beklenen azalan bir üçgen modeli oluşturdu. Düşüşün ardından boğalar 26 Mart’ta 11.90 dolarlık destek bölgesinde alımlarını agresif bir şekilde artırdı. Böylece 27 Mart’ta fiyat yükseldi ve trend çizgisini kırdı.

Bir düşüş modelini kırmak, yükseliş trendine olan inancı artırır. Birkaç agresif ayı tuzağa düştü ve alçalan modelin tamamlanması beklentisiyle kısa bir pozisyon açtı. Bu tür desenler geçerliliğini yitirdiğinde, ayılar pozisyonlarını kapatmak için acele eder ve kısa bir sıkışma meydana gelir.

Boğalardan yapılan agresif alımlar, fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19,38 dolara yükseltti. Boğalar fiyatı 18.20 $ ‘ın üzerinde tuttuğu sürece SOL / USDT çifti yükselmeye devam edebilir ve fiyat 24.84 $’ a ulaşabilir.

Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden düşerse, 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (EMA) (14.90 $) düşüş mümkündür. Destek ve toparlanma yaklaşırken bu bölge çalışırsa, boğaların daha düşük seviyelerde alımları artırdığı ve yükseliş trendinin devam etme olasılığı daha yüksek olacaktır.

Solona (SOL) fiyatı şu anda 20.25 $ ‘dan alıcı buluyor.

KSM / USD – Kusama Teknik Analizi

Kusama (KSM) fiyatı 20 günden fazladır yükseliyor. 25 Mart’ta 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (398 $) yapılan son düşüş, şamdan üzerindeki uzun kuyruktan da anlaşılacağı üzere agresif satın almanın yolunu açtı. Bu, tüccarların yükseliş eğiliminin devam etmesini bekleyerek fiyat düşüşleri sırasında güçlü bir şekilde alım yaptıklarını açıklıyor.

27 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldikten sonra şamdan üzerindeki uzun fitil ile kanıtlandığı üzere, KSM / USDT çifti güçlü satışlarla karşı karşıya kaldı. Ardından parite yükselmeye devam etti.

Boğalar fiyatı 520 doların üzerinde tutmaya devam ederse, yukarı doğru hareketin bir sonraki durağı 583 dolar olacak.

Parite, 14 Ocak’tan bu yana 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) üzerinde hareket ediyor. Trader bu fiyat hareketine dikkat etmelidir. Çünkü bu seviyenin altında bir kırılma olursa yukarı yönlü momentum gücünü kaybeder.

Kusama (KSM) fiyatı şu anda 545,36 dolar seviyesinde.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Coin Otağ veya yazar herhangi bir kayıp veya kazançtan sorumlu değildir.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!