Bitcoin Değerinin Çok Altında İşlem Gördü! | Sikke Otag

Bitcoin yatırımcılarının sıklıkla takip ettiği ve gündeme getirdiği stok akış modeline göre Bitcoin’in bu fiyatın oldukça üzerinde olması gerekiyor.

Bitcoin İlk Kez Bu Kadar Ucuz!

Bitcoin Stok Akış ŞemasıBitcoin Stok Akış Şeması

Stoktan akışa modeli göz önüne alındığında, Bitcoin tarihinde daha önce hiç bu kadar ucuz olmamıştı. Hisse senedi fiyatı akış modeline göre, Bitcoin fiyatlandırmasının şimdiye kadar 82.700 dolar civarında olması gerekiyordu. Yıl sonunda bu fiyatın 135 bin dolar seviyesine çıkması bekleniyordu. Ancak Bitcoin 30 bin dolar seviyesinden kurtulamamışken, bu tür veriler bize Bitcoin’in olması gereken değerin çok altında işlem gördüğünü söylüyor.

Bu Grafik Bir Satın Alma Fırsatı mı?

Bitcoin İçin Satın Alma Fırsatı mı?Bitcoin İçin Satın Alma Fırsatı mı?

Uzun yıllardır bu grafiği takip eden yatırımcılar, bunun bir alım fırsatı olduğunu ve daha önce hiç yaşanmadığını söylüyor. Bu nedenle analistler, bu grafiğe inanıyorsanız, bunun harika bir satın alma fırsatı olduğunu belirtti ancak dikkatli olunması çağrısında bulundu.

Bazıları bunu korkunç bir ayı piyasası olarak tanımlarken, diğerleri bunu tarihteki ilk ve en büyük satın alma fırsatı olarak gördü. Grafik şu ana kadar doğru işlese de bundan sonra bozulabileceğine ve yönünden sapabileceğine dair söylentiler de var.

Ayı piyasasının habercisi mi?

Bitcoin Ayı Piyasasına Giriyor mu?Bitcoin Ayı Piyasasına Giriyor mu?

Bu grafiğin verilerine göre alım fırsatı olabileceğini değerlendiren analistler olduğu gibi bunun ayı mevsimi olduğunu düşünen analistler de var. İkiye ayrılan birçok ünlü analist, sosyal medya paylaşımlarıyla savundukları yönü kanıtlamaya çalışıyor.

Ancak piyasa bu durumdayken yön tahmini yapmanın ne kadar zor olduğunu dile getiren kripto analistleri de var. Bu nedenle her iki senaryoya da hazırlıklı olunması gerektiğini belirtiyorlar. Ayı sezonu beklentisinin gerçekleşmemesi için grafiğin oturması veya eskisi kadar net ve sağlam olmadığını bize göstermesi gerekiyor. Şimdilik bu iki ihtimal kripto para yatırımcılarının gündeminde.