Bitcoin Cash uzun vadeli Fiyat Analizi: 3 Eylül

Feragatname: Aşağıdaki makalenin bulguları, Bitcoin Cash piyasasındaki mevcut dalgalanmalara dayalı olarak türetilecek bir yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Kolektif piyasa, bir piyasa trendi seçmekte tereddüt ettiğinden, ortadaki altcoinler çok fazla ikincil kayıp taşıyor gibi görünüyor. Bitcoin Cash, bu kripto varlıklarından biriydi ve altcoin, kilit direnç seviyelerini kurtarma girişimlerinde bulunduktan sonra değerinde ani bir düşüş kaydetti. Basın zamanında, 48 saat önce kaydedilen ani artış bir yükseliş tuzağı olarak kabul edildiğinden, fikir birliği düşüşteydi. Listelerde Chainlink ve Polkadot’un arkasında olan Bitcoin Cash, yazı yazılırken 260 dolar değerindeydi.

İçerik Başlıkları gizle

Bitcoin Cash 12 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de BCH / USD

Analizde gösterildiği gibi 325 $ direnç seviyesi yalnızca Ağustos ayında üç kez test edildi. Bununla birlikte, bu arada Bitcoin Cash, 270-277 dolarlık destek aralığının üzerinde birçok kez pozisyon tutmayı başardı. 1 Eylül’deki son yükselişine tanık olmadan önce, kripto varlığı bu aralığın kendisinden bir geri dönüş kaydetmişti. Ancak yazı yazıldığı sırada, 24 saat sonra madeni para likidite cebinin çok altındaydı.

Düşüş aynı zamanda 50 Hareketli Ortalama’nın genel direnç olarak hareket etmesine de katkıda bulundu ve Göreceli Güç Endeksi satış baskısının ortaya çıkışına işaret etti. Düşen takoz yükseliş trendinin kırılmasını öngördü, ancak ralli devam etmedi. Ağustos ayı boyunca görülen tutarsız ticaret hacmi nedeniyle, baskı anında kesin bir eğilime işaret etmek zordu. Ancak göstergeler düşüş eğiliminin piyasada daha fazla paya sahip olduğunu gösteriyor.

Bitcoin Cash 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de BCH / USD

4 saatlik grafikte, Bitcoin Cash’in ciddiyeti 270-277 doların altına düştüğü açıkça görülüyordu. Yukarıda belirtildiği gibi, bu fiyat noktası civarında kaydedilen ticari faaliyet nedeniyle destek aralığı son derece önemli olmaya devam etti. Yazım sırasında Bitcoin Cash, 298 dolarlık direnç yerine 244 dolarlık uzun vadeli desteğine yakındı. Bitcoin Cash için, bundan sonra grafiklerde başka bir toparlanmayı sürdürmek zor bir meydan okuma gibi görünüyordu.

VPVR’nin daha düşük bir ticaret bölgesindeki konumunu vurgulamasıyla birlikte, daha fazla fiyat hareketi olasılığı hala var. 270 doların üzerinde bir getiri olumlu bir gelişme olabilir, ancak şu anda bir şey beklemek için henüz çok erken. Önümüzdeki hafta oynaklık azaldıkça genel piyasa resmi daha net hale gelecektir.