Bitcoin Cash uzun vadeli Fiyat Analizi: 25 Eylül

Bitcoin’in izinden giden piyasadaki birçok altcoin, hafta başladığında fiyatlarında düşüş kaydetti. Durum Bitcoin Cash için de aynıydı ve kripto para birimi 21 Eylül’deki grafiklerde yüzde 10’un üzerinde düştü. O zamandan beri BCH giderek daha düşük zirveler kaydetti ve önümüzdeki hafta Bitcoin Cash’in fiyatının yönü belirlemesi muhtemel taşımak.

Basında, Bitcoin Cash 3,9 milyar dolarlık piyasa değeri ile 212 dolardan işlem görüyordu. Son 24 saat içinde, BCH’nin 1,3 milyar dolarlık işlem hacmi kaydettikten sonra yüzde 0,7’lik küçük bir düşüş kaydettiği gözlemlendi.

İçerik Başlıkları gizle

Bitcoin Cash 4 saatlik grafik

Kaynak: BCH / USD, TradingView

Bitcoin Cash için 4 saatlik grafiğe göre, kripto para biriminin fiyat hareketi azalan bir kanal oluşumunun parçası oldu ve fiyat önümüzdeki hafta aşağı yönlü bir seyirde kalmaya devam edebilir. Bununla birlikte, geleneksel olarak muhtemelen yukarı doğru olan bir kırılma da kaydedebilir.

Basın zamanında BCH, 211 dolarlık desteği test etmeye çok yakındı ve madeni para daha fazla düşüş baskısına dayanacaksa, kripto para biriminin 204 dolarlık ikinci destek seviyesinden yardıma ihtiyacı olabilir. Ancak, önümüzdeki hafta kırılma olursa, BCH 221 dolarlık direnç seviyesine doğru yönelebilir.

Kaynak: BCH / USD, TradingView

Kripto para biriminin teknik göstergelerine göre, BCH’nin önümüzdeki hafta düşüş kanalı oluşumundan çıkmaya çalışması muhtemel. MACD göstergesi, sinyal hattını geçen MACD çizgisiyle birlikte yükseliş eğilimi gösteriyordu. Öte yandan, RSI tarafsız bölgeden uzaklaşıyor ve aşırı satım bölgesine dönüyor gibiydi.

Kaynak: CoinMetrics

Piyasanın altcoinleri doğrultusunda, Bitcoin ile korelasyon BCH için güçlü kaldı ve düşüş, önceki haftanın düşüşünün arkasındaki sebep olarak kabul edilebilir. Geçen yıl, BCH-BTC korelasyonu 0.72’den 0.81’e yükseldi ve BCH’nin Bitcoin’in melodisiyle dans etmesi çok muhtemel.

Sonuç

Bitcoin Cash, azalan kanal oluşumunda kısıtlandı ve önemli bir yukarı doğru baskı olması şartıyla önümüzdeki hafta fiyat düşüş trendinden çıkmaya çalışacak. Böyle bir durumda, 221 dolarlık direnç muhtemel hedefi olacaktır. Bununla birlikte, kripto para biriminin fiyatı düşüş trendinde devam ederse, 204 dolarlık ikinci destek seviyesine doğru bir düşüş göz ardı edilemez.