Bitcoin Cash uzun vadeli Fiyat Analizi: 11 Eylül

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki makalenin bulguları, Bitcoin Cash’in uzun vadeli piyasasında ortaya çıkan kalıpları ve bunların fiyatı üzerindeki etkilerini analiz etmeye çalışmaktadır.

Bitcoin’in popüler çatalı Bitcoin Cash, piyasa son zamanlarda birçok büyük çukur ve zirve kaydettiği için BTC’nin liderliğini takip ediyordu. Bununla birlikte, piyasadaki son düzeltmeler Bitcoin ile Bitcoin Cash arasındaki ortak korelasyonu sarstı. Mart ayında kripto piyasası çöktüğünde, iki dijital varlığın korelasyonu fırladı. Ancak Eylül ayında piyasa düştüğünde bu korelasyon da azaldı.

Kaynak: CoinMetrics

Ekteki grafik, Pearson korelasyon katsayısındaki keskin düşüşün altını çizdi ve aynı düşüş 7 Eylül’de 0.9106’dan 9 Eylül’de 0.85247’ye düştü. Aslında, Mart ayındaki yukarıda bahsedilen yükselişten bu yana BTC-BCH korelasyonu 0.86’nın altına düşmemişti.

Bitcoin Cash’in Bitcoin ile korelasyonu azalırken, spot fiyat da 227,27 $ ‘dan BCH ticareti ile mücadele etti. Basın zamanı işlem fiyatı, BCH’nin 230 dolarlık direnç seviyesine yakın seyrediyordu. Bununla birlikte, kripto para biriminin son fiyat hareketleri, grafiklerde yukarı doğru bir modele yol açtı ve bu da yakında bir kırılmaya işaret etti.

Kaynak: TradingView’de BCH / USD

BCH’nin fiyatı konsolide olmaya başladığında, 230.42 dolar anında direnç olarak hareket ederek oluşan yükselen üçgenin temelini oluşturdu. Fitiller daha yükseğe kapandı ve yükselen üçgeni oluşturan bir çizgi ile birleşti. Bu model, BCH pazarı için bir biriktirme listesi idi.

Kripto göstergelerine bakıldığında trendde yükselme eğilimi olduğu sonucuna varılabilir. Bollinger Bantları, Eylül ayı başlarında piyasayı bir dereceye kadar dalgalanma ile taradıktan sonra grafiklerde yakınsarken, Sinyal çizgisi fiyat eğilimindeki bir değişikliği belirtmek için fiyat çubuklarının altına düştü. Benzer şekilde, Göreceli Güç Endeksi aşırı satım bölgesinden yükseldi ve aynısının yazı yazıldığı sırada bir denge bölgesinde olduğu gözlendi.

Kaynak: TradingView’de BCH / USD

BCH bir kopuş için hazırlanırken, Fib geri çekilme aracı bir süre boyunca temel direnç seviyelerini belirledi. Başarılı bir kırılma şansı elde etmek için kripto para biriminin 228 doları aşması gerekecek. Madeni paranın değerindeki ani değer kaybı göz önüne alındığında, bir sonraki direnç 248.91 $ olarak işaretlendi, bu da BCH’nin baskı süresi fiyatında% 8’lik bir artış anlamına gelen bir seviye. Çarpışma öncesi fiyatına ulaşmak için BCH, temel fiyat seviyeleri 228 ile 300 dolar arasında işaretlendiğinden daha fazla zamana ihtiyaç duyabilir.