Bitcoin Cash kısa vadeli Fiyat Analizi: 13 Eylül

Bu ayın başlarında önemli bir düşüş kaydeden Bitcoin Cash, geçtiğimiz hafta fiyatının konsolide olduğunu gördü. Altcoin piyasasından beklenene paralel olarak, Bitcoin’in 10.000 doların altına düşmesi önemli bir düşüş hissini tetikledi. coins Bitcoin Cash gibi, özellikle Eylül ayının ilk haftasında.

Yazım sırasında, Bitcoin Cash 4,1 milyar dolarlık piyasa değeri ile 223 dolardan işlem görüyordu. Son 24 saatte BCH, işlem hacminde 2 milyar dolar kaydettikten sonra yüzde 0,7’lik küçük bir artış gördü.

İçerik Başlıkları gizle

Bitcoin Cash 1 saatlik grafik

Kaynak: BCH / USD, TradingView

Bitcoin Cash’in saatlik grafiğine göre, 10 Eylül’den beri kripto para biriminin fiyat hareketi azalan bir üçgen oluşumunun parçası oldu ve ertesi gün fiyat hareketinin bundan çıkması pek olası değil. BCH’nin basın zamanı işlem fiyatı, madalyonun kısa vadede fiyat hedefi olan 222 dolarlık desteği test etmeye çok yakındı.

Bununla birlikte, BCH önümüzdeki günlerde yükseliş hissinin arttığını fark ederse, kripto para birimi anlık direnç seviyesine yönelebilir. [$225 – $227]son birkaç gündür aşması zor olan bir aralıktır.

Kaynak: BCH / USD, TradingView

BCH için göstergeler göz önüne alındığında, kripto para biriminin önümüzdeki 24 saat boyunca oluşumunda kalacağı söylenebilir. MACD göstergesi baskı anında düşüş eğiliminin sınırındaydı ve Sinyal çizgisi şu anda üzerinde olan MACD çizgisine yaklaşıyordu. Öte yandan, RSI tarafsız bölgeden uzaklaşıyor ve aşırı satım bölgesine dönüyor gibiydi.

Kaynak: CoinMetrics

Piyasadaki birçok altcoin’de olduğu gibi, Bitcoin ile korelasyon BCH için oldukça güçlüydü ve geçen haftanın fiyat hareketi bu gerçeğin kanıtı. Geçen yıl, BCH-BTC korelasyonu 0,72’den 0,84’e yükseldi ve BCH, Bitcoin’in fiyat pazarındaki dalgalanmalara karşı son derece hassas hale geldi.

Sonuç

Alçalan üçgen oluşumunda birkaç gün geçirdikten sonra, BCH bir kopuş için yoğun görünüyordu. Bununla birlikte, önümüzdeki 24 saat içinde, kripto para biriminin formasyonda kalması ve 222 $ ‘lık desteğe yönelmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, BCH güçlü bir yükseliş duygusu tarafından aşılırsa, 225 $’ lık direnci hedefleyen bir fiyat kırılması muhtemeldir.