Bitcoin Cash, Chainlink, Tezos Fiyat Analizi: 09 Ağustos

Bitcoin’in 11.000 doların üzerindeki büyümesi ve konsolidasyonu ana akım manşetlerini korurken, kripto dünyasındaki tüm ilgi Chainlink’te. Altcoin, son 24 saatte yüzde 20’lik büyük bir kazançla ilk 10’a girdi ve şu anda Bitcoin Cash’in arkasında altıncı sırada yer alıyor ve yayın anında 1,2 milyar dolarlık piyasa değeri farkıyla en büyükler arasındaki yerini korumaya çalışıyor.

İçerik Başlıkları gizle

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash Chainlink Tezos Fiyat Analizi 09 Ağustos

Kaynak: Trading View aracılığıyla BCHUSD

Kripto para piyasasındaki orijinal hardfork olan Bitcoin Cash, Bitcoin’in 12.000 dolarlık boğa tuzağından önce 2 Ağustos’ta büyük bir pompa gördü. Bu süre zarfında, BCH 330 $ ‘a sıçradı, ancak o zamandan beri eğilim düşüş eğiliminde. Ardışık yüksekler piyasayı bozdu ve şimdi altcoin 308 dolardan işlem görüyor.

4 saatlik grafiğe bakıldığında, paralel bir takoz oluşmanın eşiğindeydi, sırasıyla 336 $, 319 $ ve 310 $ ‘dan düşük yüksekler ve sırasıyla 281 $, 286 $ ve 300 $’ lık daha yüksek düşükler tarafından sabitlendi. Düşen kama ile en yüksek ve en düşük seviyelerin konumu göz önüne alındığında, fiyatın düşmesi muhtemeldir.

Hafta ortasında daralan Bollinger Bantları, büyük bir dalgalanma dalgasına işaret ederken, basit hareketli ortalama işlem fiyatının hemen altında.

Önde gelen Bitcoin Cash geliştiricisi Amaury Sechet, 6 Ağustos’taki bir blog yazısında, 15 Kasım 2020’de BCH ağı için bir yükseltmenin planlanacağını belirtti.

Zincir bağlantı

1596975408 309 Bitcoin Cash Chainlink Tezos Fiyat Analizi 09 Ağustos

Kaynak: LINKUSD Trading View aracılığıyla

Mart ayındaki piyasa çöküşünden bu yana, Link aranan para oldu. Geçtiğimiz birkaç ayda 12 kattan fazla yükselen Link, son birkaç günde çift haneli rakamlara ve kripto para piyasasının ilk 10’una girdi.

4 saatlik grafikte, Chainlink’in devasa hareketi yükselen kanalını yukarı çekti, ancak bu süreçte son iki gündeki ilk kırmızı mum formunu gördü ve bu da rallinin zirvesinin soğumuş olabileceğini düşündürdü. 8.65 Dolarlık direnç uzun süredir kırıldı, ancak düşüş olursa, fiyatın altına düşmesini engelleyen bir destek görevi görebilir. Muazzam fiyat acelesi nedeniyle, başka hiçbir acil destek seviyesi, son işlem gören fiyatının altında kalmaz.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Link’in Chaikin Para Akışı göstergesi 0,39’da Şubat ayından bu yana en yüksek noktasına fırladı ve fiyat artışına hükmetmek için Link pazarına para aktığını gösterdi.

Tüccar Benjamin Blunts’a göre, Link’in 10 doların üzerindeki devasa rallisi, Vadeli İşlem sözleşmeleri üzerindeki kısa bir baskının sonucuydu. Bir referans altcoin, “şu anda en hızlı at” olarak anılıyor.

Tezos

1596975409 130 Bitcoin Cash Chainlink Tezos Fiyat Analizi 09 Ağustos

Kaynak: Trading View aracılığıyla XTZUSD

Chainlink kadar yükseliş göstermese de Tezos, 2,75 dolara düştüğünden beri piyasada hala iyi vakit geçiriyor. Altcoin, geçen ayın sonundan bu yana güçlü bir yukarı kanalda işlem gördü ve daha yüksek zirvelerden sonra daha yüksek zirvelere yükseldi.

Dirençler 2.95 $, 3.11 $, 3.26 $, 3.35 $ olarak yerleştirilir. Bu hızlı yükseliş sırasında, altcoin sırasıyla 2,94 dolar ve 3,14 dolarlık temel direnç seviyelerini kırdı ve ileriye dönük bir destek görevi görecek. Yükseklerin daha yüksek diplerle serpiştirildiği, bu nedenle itişin yol boyunca yavaşladığına dikkat edilmelidir.

Tezos için Nispi Güç Endeksi hala 70’in altında, pozitif bir işaret ancak 65,52’de yükseliyor. Her 70’i geçtiğinde, bir düşüş ortaya çıktı, bu yüzden bu seviyeye dikkatlice bakılmalıdır.

Tezos, Ethereum, Nervos, EOS ve NEO dahil olmak üzere beş blockchain ağı, Çin’in Blockchain Hizmet Ağına entegre edilecek [BSN] ülkede blok zincirinin benimsenmesini ilerletmek için bir konsorsiyum.

Beğenebileceğiniz İçerik

madeni para etiketi heyecanFacebook, Telegram ve Instagram’dan da takip edebilirsiniz.