Bitcoin Cash, Augur, VeChain Fiyat Analizi

Bitcoin’in daha geniş pazarla ilişkisi genellikle simbiyotiktir. Dünyanın en büyük kripto para birimi yükseldiğinde, Altcoinler davayı takip eder ve genellikle yükselir. Beklendiği gibi Bitcoin Cash ve Augur gibi şirketler Bitcoin’in başına geçerek fiyat artışları kaydetti.

Bununla birlikte, altcoinlerin ters yönde hareket ettiği durumlar olmuştur. VeChain, VET’in gelgite karşı gittiği ve basın zamanında düşüş eğilimi gösterdiği bir durumdu.

Bitcoin Cash [BCH]

Kaynak: BCH / USD, TradingView

Bitcoin Cash’in fiyatı Aralık ayında oldukça dalgalıydı ve kripto ticareti geniş bir kanalda 256.61 $ ve 368.28 $ ‘dan gerçekleşti. BCH, direnci 368.28 $ ‘dan kırdıktan sonra gücünü kaybetmiş gibi görünse de, fiyat bir kez daha yükseldi ve 330.61 $ direncine doğru ilerliyordu.

Bu artışın yakın gelecekte de devam etmesi muhtemeldir; Burada, ani direnç kırılırsa, 368.28 dolarlık direnç bir kez daha odağa gelebilir. Göstergeler ayrıca kısa vadede kripto para biriminin yükselişinin altını çizdi.

MACD’nin hızlı hareket eden çizgisi, fiyatların ilerlemesi için bir yükseliş işareti olan Sinyal çizgisinin üzerinde hareket ediyordu. Son olarak, Parabolik SAR, noktalı şamdanlarla birlikte yükseliyor ve yükseliş momentumunu vurguluyor.

Augur [REP]

Kaynak: REP / USD, TradingView

Aralık ayının ilk birkaç haftasında Augur, 22,59 dolarlık dirence meydan okuyan bir seviyeye yükseldi. Fiyatlar bu seviyenin üzerine çıkamayınca hemen keskin bir düşüş yaşandı. Aslında, bu direnç bu ay iki kez karşılandı ve satış fiyatları her halükarda 16,13 dolarlık desteğe yükseldi.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Augur bir kez daha yükseldi ve 19.77 $ direnç seviyesine doğru ilerliyordu. Bu nedenle, Augur’un kısa vadeli görünümü iyimser görünüyordu çünkü fiyatlar mevcut tavanlarının üzerine çıkıp 22,59 dolara yükselebilir.

Müthiş Osilatör, yeşil çubuklar sıfırın üzerine çıkarken kısa vadeli eğilimin REP için yükselişe geçtiğini gösterdi. Ayrıca Bollinger Bands, fiyat oynaklığının düşüşte olduğunu belirtti. Şamdanlar Sinyal çizgisinin üzerinde hareket ediyordu ve REP için yükseliş işareti olan üst bantla aynı hizada işlem görüyordu.

VeChain [VET]

Kaynak: VET / USD, TradingView

VeChain’in 4 saatlik grafiğine bakıldığında, satış baskısının son 7 günde fiyatların düşmesine neden olduğu görüldü. 0,018 dolarlık direnç, ay boyunca birkaç kez dikkat çekti ve fiyatlar her durumda bu seviyeyi geçemedi.

Aslında, fiyatlar son zamanlarda 0,012 ve 0,015 dolarlık kanallar arasında konsolide oluyor. Yakın gelecekte fiyatlar bu kanal arasında yatay hareket etmeye devam edebilir.

Göreceli Güç Endeksi biraz güneye doğru bir hareket kaydetti, ancak yine de tarafsız bölgedeydi. RSI aşırı satım bölgesine doğru düşerse fiyatlar 0,012 dolarlık desteğe meydan okuyabilir.

Ay boyunca sermaye girişleriyle fiyatlar yükselirken, Chaikin Money Flow, paranın artık yavaş yavaş kripto para biriminden uzaklaştığını ve bunun da düşüş eğilimine yol açabileceğini öne sürdü.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 26,318,00 $ ‘dan alıcı buluyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!