Bitcoin – Cardano Fiyat Analizi

Başka bir satış baskısı, son 24 saatte küresel kripto piyasası kapağından yaklaşık 200 Milyar Dolar’ı sildi. Pazar liderleri Bitcoin ve Ethereum aylık en düşük seviyelere sıçradı ve bu etki çoğu altcoin üzerinde hissedildi. Cardano ve XRP gibi büyük altcoinler, şiddetli düşüş koşulları altında temel destek seviyelerinin altına düştü.

Bitcoin [BTC]

Kaynak: BTC / USD, TradingView

Bitcoin dün 39.000-41.000 $ aralığında işlem gördü, ancak bu kanalın üzerinden bir çıkış yapmaya zorlayamadı. Satış baskısı geri döndü ve Bitcoin’i 35 dolara doğru sürükledi. Doğal olarak, daha geniş pazar aynı yolu izledi ve 24 saatlik ağır kayıplar kaydetti. 4 saatlik dönemde Bitcoin,% 78,6 Fibonacci seviyesinin başlangıcında yaklaşık 36.478 $ işlem gördü. Başka bir arıza, pazar liderinin 30.000 $ ‘a düştüğünü ve bu seviyeyi kaybetmenin yapısı üzerinde feci bir etkiye sahip olabileceğini görecek. Öte yandan, BTC% 61,8 Fibonacci seviyesinin ve 42.000 $ ‘ın üzerine çıkmayı başarırsa, yükseliş sonucu mümkün olabilir.

RSI, geçen hafta aşırı satım bölgesinde birçok kez işlem gördü. Bu gelişme genellikle tersine dönmesine neden olurken, düşüş henüz sona ermemişti. Chaikin Para Akışı’nın yörüngesi, satışlara rağmen sermaye girişlerinin sağlıklı kalması nedeniyle biraz iyimserlik getirdi.

Cardano [ADA]

Kaynak: ADA / USD, TradingView

Cardano’nun 200-SMA’ya yakın% 61,8 Fibonacci seviyesinde (1,53 $) bir satın alma emri belirlemesi makul görünse de, daha geniş kripto pazarındaki başka bir satış baskısı dalgası çoğu altcoin’i aşırı yükledi. ADA, 200-SMA’nın (yeşil) altına düştüğü ve baskı anında 1,42 dolardan işlem gördüğü için bir istisna değildi. Daha fazla kayıp, ADA’yı 0,953 dolarlık başka bir destek seviyesine itebilir.

Yükselişin kontrolünü yeniden kazanmak için, ADA’nın% 38,2 Fibonacci seviyesinin (1,89 $) ve 50-SMA’nın (sarı) üzerinde bir artışı hedeflemesi gerekiyor.

Daha önce aşırıya gittiği gibi, Stokastik RSI aşırı satım bölgesindeki trendini tersine çevirmeden önce birkaç gün zayıflayabilir.