Bitcoin (BTC) Uzun ve Orta Vadeli Fiyat Analizi! • Madeni Para Otag’ı

Bitcoin (BTC) Uzun Vadeli Analizi!

BTC/USD şu anda son 24 saatte %3 artışla 37.800 civarında işlem görüyor. Günlük grafiğe göre, Bitcoin fiyatı, 9 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkarken 38.000 dolarlık kilit seviyenin üzerinde kalmak için mücadele ediyor. Ancak BTC/USD’nin önümüzdeki birkaç gün boyunca bu seviyenin üzerinde kalması için boğaların 35.000 dolarlık destek seviyesini oldukça güçlü hale getirmesi gerekiyor.

Bitcoin (BTC) Daha Yüksek Kırılabilir mi?

Birkaç gün öncesinden bu yana BTC/USD biraz yukarı yönlü duruyor ve BTC 21 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkarsa, en yakın direnç seviyesi olan 40.000 dolara dokunabilir. Ayrıca, Bitcoin’in (BTC) yukarı doğru yönelmek için bu önemli direnç seviyesinin izini sürmesi gerekiyor. Başarılı olursa, birincil kripto para birimi bu nedenle 42.000 $ ‘ı, ardından 44.000 $ ve 46.000 $ direnç seviyelerini hedefleyebilir.

Ancak, günlük aralıktaki Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) bakıldığında, BTC/USD’nin düşüş eğiliminde olduğu sonucuna varılabilir. Bu arada, yukarı yönde, toparlanma kolay olmayabilir ve tüccarlar desteğin 38.000 $’ın üzerinde olması gerektiğini ve akılda tutulması gereken diğer kilit bölgelerin 42.000 $, 44.000 $ ve 46.000 $ direnç seviyeleri civarında olduğunu bilmelidir.

Bununla birlikte, mevcut harekete rağmen, RSI henüz 50 seviyesinin üzerine çıkmadı, bu da ayıların keşfetmesi için yer olabileceği anlamına geliyor. Bu olursa, 32.000 $, 30.000 $ ve 28.000 $ ‘lık destekler hedeflenebilir.

Bitcoin (BTC) Orta Vadeli Analiz!

Teknik olarak konuşursak, 4 saatlik grafikteki teknik gösterge Göreceli Güç Endeksi yukarı doğru hareket etmeye devam ediyor ve 60 seviyesinin üzerinde kırılmaya hazır. Bu arada, bunun devreye girmesi için, sinyal hattı kuzeye baktığından teknik gösterge biraz yükseliş gösteriyor.

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı kanalın üst sınırının üzerine çıkarsa, piyasa fiyatı muhtemelen 41.000 dolar ve üzerinde dirence ulaşabilir. Tersine, mevcut piyasa değeri 9 günlük ve 21 günlük hareketli ortalamaların altına düşerse, muhtemelen 36.000$ ve altındaki desteklere dokunabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 37.431.00 dolardan alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Konuyla ilgili yorum ve analiz bulguları sadece ilgili kişilerin veya yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğabilecek herhangi bir kayıp veya kazançtan Coin Otağ veya yazarı sorumlu değildir. Hiçbir makale veya haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.