Bitcoin (BTC) Teknik Analizi! | Düşüş Bitti mi? • Madeni Para Otag’ı

Bitcoin (BTC) fiyatı son birkaç gündür 30.000 ile 40.000 dolar arasında hareket ediyor. Genellikle, piyasalar keskin bir şekilde düştükten sonra, varlıklar kısa vadeden uzun vadeye doğru hareket eder ve bu süreçte fiyat konsolide olur. Geçiş tamamlandıktan sonra yeni bir yükseliş trendi başlar. Fiyat koridorun içinde ne kadar uzun süre kalırsa, bir sonraki trend hareketi o kadar güçlü olacaktır.

Analistler, bu süreçte insanların fiyat hareketinden cesaretlerinin kırılmaması gerektiğini savunuyorlar. Bitcoin’in temel verileri güçlü kalırken, gelecekte yeni bir yükseliş eğilimi olması muhtemel.

Ayrıca Tesla CEO’su Elon Musk’tan gelen haberle birlikte Bitcoin fiyatı, uzun süredir kırmaya çalıştığı 35.000 ve 36.000 dolarlık dirençleri kırarak yatırımcılarına güven verdi. Elon Musk; Tesla, Bitcoin madencilerinin en az yüzde 50 temiz enerji kullanması durumunda ödemeleri yeniden başlatacağını duyurdu.

BTC / USDT – Bitcoin Teknik Analizi!

Bitcoin fiyatı, 12 Haziran’da azalan üçgen modelinin direnç çizgisinin altına düştü ve 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (37.920 $) altına yerleşti. Bu, ayıların direniş çizgisini agresif bir şekilde savunduklarını gösteriyor.

Fiyat 20 günlük EMA’nın altında ne kadar uzun kalırsa, düşüş olasılığı o kadar yüksek olur. Ayılar fiyatı 34.600 doların altına düşürürse, BTC/USDT çifti 33.400 dolara ve ardından 31.000 dolara düşebilir. 31.000 doların altında bir kırılma, 19.549 dolara düşüş için zemin hazırlayabilir.

Ancak dün itibariyle fiyat üçgen oluşumunun üzerine çıkarak orada kapandı. Bu hareket, 50 günlük basit hareketli ortalamayı (SMA) (44.563 $) daha yükseğe ayarlayabilir ve bu da tekrar sert bir direnç olarak hareket etmesi muhtemeldir.

50 günlük SMA’nın üzerinde bir kırılma, düzeltmenin bitebileceğini ve boğaların kademeli olarak yeni bir yukarı hareket başlatmaya çalışacağını ortaya çıkaracak.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 39.319.00 dolardan alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Konuyla ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgili kişilerin veya yazarın görüşleridir. Asla yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğabilecek herhangi bir kayıp veya kazançtan Coin Otağ veya yazarı sorumlu değildir. Hiçbir makale veya haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.