Bitcoin Ayı mı Boğa mı Kazanacak? İşte Önemli Veriler! • Madeni Para Otag’ı

Kripto para birimlerinin düştüğü bu günlerde, bazı yatırımcılar ayı mevsiminin geldiğini düşünüyor. Ancak, yükseliş verileri mevcut!

Wycoff Döngüsü

wyckoff döngüsüwyckoff döngüsü

1930’ların başında Richard Demille Wyckoff adında bir editör ve borsacı tarafından oluşturuldu. Bitcoin şimdi neredeyse tam olarak Wycoff döngüsü ile hareket ediyor. Bu tabloya göre önümüzdeki dönemlerde 45 bin dolar seviyelerini aşabileceğimize dair veriler var. Pek çok analist bu tezi desteklemekte ve bunun olma ihtimalinin yüksek olduğunu ileri sürmektedir. Analistler, Bitcoin 30.000 dolar seviyesinin altına düşmediği sürece Wycoff döngüsü olasılığının geçerli olacağını düşünüyorlar. Buna göre kademeli artışlar bekleniyor.

Ünlü Analistten Açıklama!

Nicholas MertenNicholas Merten

Data Dash’in kurucusu popüler analist Nicholas Merten, Bitcoin’in

Güçlü bir yükselişe hazır olduğunu belirtti. Korku ve açgözlülük endeksi verilerini dikkate alan analist, korkunun yüksek olduğu bir pozisyonda satın almanın önemini vurguladı. “Basit olan nokta şu. Yani bunun bir ayı piyasası mı yoksa tam bir döngü ortası geri çekilme mi olduğunu düşünüyorsanız, gerçekten ilginç olan nokta, korku ve açgözlülük endeksinin bu seviyelerde uzun süre kalmamasıdır. “Mayıs ve Ağustos aylarında yaptığımız gibi yukarı çıkarsak veya sonbaharda yaparsak, bu üç noktanın tümü Bitcoin ve kripto para piyasalarının yükselişte olduğu bir zamanda ortaya çıkacak.”

Mühimmat borsalarda mı üretiliyor?

stabil coinler

Geçtiğimiz günlerde bilinmeyen cüzdanlardan borsalara rekor düzeyde stabil coin transferi yapıldı. Çok sayıda ahırın istikrarlı olması çok olumlu bir haber. coins borsalara giriyorlar. Kararlı coins balinaların soğuk cüzdanlarından aktardıkları yeni ve ağır alımların habercisi olabilir. Bu Glassnode verileri yükselişin habercisi olabilir! Veriler bize borsalara stabil coin transferlerinin devam ettiğini ve arttığını söylüyor.

Tarih Tekrar Edebilir mi?

Geçmiş yılların boğa koşularına bakacak olursak, henüz ayı piyasasına girmemişiz gibi görünüyor. Önceki döngülerle karşılaştırıldığında bu düşüşler geri çekilme olarak adlandırılabilecek alım fırsatları olarak karşımıza çıkıyor. Piyasanın döngüler üzerine kurulu olduğu düşünüldüğünde yükselişlerin yıl sonuna kadar görüleceği düşünülüyor. Bu yıl sonu rallisi beklentileri artıran bir veri.