Bitcoin 42.000 Doları Aşmaya Çalışıyor!

Alice gibi yeni çıkan kripto paraları %10 komisyon indirimi ile buraya tıklayarak ve güvenle kayıt olabilirsiniz!

Bitcoin günlük grafik verileri, uzun süredir devam eden direnç savaşının bittiğini gösteriyor. Bu, yükseliş trendinin devam edip etmeyeceğine dair mevcut rallinin gücünü gösteriyor.

Bitcoin, dün gece satıcıların savunamadığı 42.000 dolarlık direnci güçlü bir hamleyle kırdı. Böylece 42.400 dolar seviyesine yükseldi.

Günlük 10 Yeşil Mum!

Bitcoin, 2012’den bu yana ilk kez günlük grafikte arka arkaya 10 yeşil mum yaktı. Coinotag verilerine göre, 42.400 $ seviyelerinden düşen Bitcoin, kazançların çoğunu korudu. Bitcoin yazı yazılırken 41.500 dolardan işlem görüyor. Ayrıca son 24 saatte hala %8’in üzerinde.

Bitcoin günlük grafiğinde, arka arkaya nadiren 10 yeşil mum görünür. Öyle ki böyle bir durum en son 2012 yılında yaşanmıştı.

Bir analist, bunun ne olursa olsun dikkate değer olduğunu belirtiyor. Ayrıca bunun ayı satış baskısının olmamasından kaynaklandığını söylüyor.

Bitfinex üzerinde yapılan işlemlere göre çoğu yatırımcı Bitcoin spot fiyatını mevcut seviyelerde kısaltma riskini almıyor.

Bitcoin kısa günlük mum grafiği

Popüler tüccar Scott Melker, günü özetleyerek, “BTC, Mayıs ayındaki destansı düşüşten bu yana ilk kez 42.000 dolarlık direnci ciddi bir şekilde test etti” dedi. söz konusu.

Bitcoin’in Tavanında Çatlaklar Görünüyor!

42.000 dolar seviyesi, Bitcoin’in Mayıs ayından bu yana yükselişteki son direnci olarak öne çıkıyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden 29.000 dolara düşen Bitcoin, bundan önce iki kez 40.000 dolar seviyesine çıkmayı başardı. Ancak analistler, balina alımları artmaya devam ederken 45.000 dolar seviyesinin bir hayal olmadığını belirtiyor.

uzun kısaBTC/USDT alım ve satım pozisyonları

Ayrıca popüler ve tarihi Bitcoin fiyat tahmin modellerine göre spot fiyatın hala çok daha yüksek olması gerekiyor.

Ancak PlanB, önde gelen kripto para biriminin Ağustos ayında yükselişini sürdürmesi için 47.000 dolardan kapatmanın yeterli olacağını belirtti.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizimle iletişime geçin. heyecanBizi Facebook ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!