Bitcoin 40 bin doların altına düştüğünde korkmalı mıyız?

Bitcoin, keskin yukarı hareketinden sonra bir geri çekilme ile karşı karşıya. Peki daha fazlası olacak mı? Yatırımcıları neler bekliyor? İşte detaylar!

Bitcoin için 40 bin Dolar Tehlike Altında mı?

Korku ve Açgözlülük Endeksi!Korku ve Açgözlülük Endeksi!

Bitcoin fiyatının 40 bin doların üzerine çıkması birçok yatırımcıyı heyecanlandırdı. Zira birçok uzman 40 bin ve 42 bin dolar seviyelerini yakalarsa trendin yukarı doğru belirleneceğini söyledi. Bu nedenle aradan sonra korku endeksindeki verilerle yatırımcıların büyük ölçüde rahatladığını görebiliyoruz. 40 bin doların altına gerileyen BTC, yatırımcılarını alarma geçirecek gibi görünse de korku endeksi ciddi bir endişeden bahsetmiyor. Kısa bir süre 40 bin dolar seviyesinin altında kalan Bitcoin, kısa sürede toparlandı. Tekrar 40 bin dolar seviyesinin üzerine çıkan Bitcoin şu anda 40.200 dolardan işlem görüyor. 42 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmamızın ardından 60 seviyeleri gören endeks şu an itibariyle 48 seviyesinde. Bu tabloda “Normal” olarak etiketlenmiş bir seviye.

Fiyat Saat Gibi Çalışır!

Bitcoin Stok Akış Şeması!Bitcoin Hisse Senedi Akış Şeması!

Bitcoin stok akış modelinin mucidi PlanB, Bitcoin’in Temmuz ayındaki dönüşünü “saat gibi” olarak nitelendirdi. Aynı zamanda popüler analist, Bitcoin fiyatı Ağustos’u 47.000$ seviyesinin üzerinde kapatırsa stok akış modelinin geçerli olmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi. Ancak 2013 ve 2017 yıllarında boğa koşusuna dönüşen piyasaya birçok analist dikkat çekti. Vailshire Capital kurucusu ve CEO’su Jeff Ross yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in 3 ay boyunca olumsuz haberlere maruz kaldığını ancak ikinci yarıda on kat arttığının altını çizdi. 2013. “Hala 2021’in benzer şekilde davranacağını savunuyorum” dedi.

Kurumlar Satın Alır mı?

Kurumlar Hala Bitcoin ile İlgileniyor mu?Kurumlar Hala Bitcoin ile İlgileniyor mu?

40.000 doların altındaki geri çekilmemiz bazı küçük yatırımcıları korkutmuş olabilir. Ama kurumsal açıdan baktığımızda durum böyle mi? Raporlara göre, yaklaşık 45 milyar dolarlık bir varlık yönetim şirketi olan GoldenTree, açıklanmayan miktarda BTC satın aldı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor geçtiğimiz günlerde dijital varlıklara ayrılan bütçeyi artırmak istediğini belirtti. Bu tür haberlere baktığımızda kurumların ilgisinin bitmediğini görüyoruz. Kurumların yatırımlarının devam etmesi küçük yatırımcıların korkmasını ve endişelenmesini engelleyebilmektedir.

Sorumluluk Reddi: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğabilecek herhangi bir kayıp veya kazançtan Coin Otağ veya yazarı sorumlu değildir. Hiçbir makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bitcoin 40 bin doların altına düştüğünde korkmalı mıyız? Haber ilk olarak Coin Otag’da yayınlandı.