Bitcoin 30.000 Doları Tekrar Test Edebilir mi? | Sikke Otag

Bitcoin’in son yükselişlerinden sonra, yatırımcıları boğa sezonunun devam edeceğini umdu. Ancak yine bir geri çekilme yaşayarak yatırımcıların kafasını karıştırmaya devam ediyor.

Bitcoin Yatırımcılarının Umudu!

Bitcoin 30 Bin Dolara Düşecek mi?Bitcoin 30 Bin Dolara Düşecek mi?

Bitcoin 30 bin dolar seviyesinin altına düştüğünde hızlı bir toparlanma ile tekrar 36 bin dolara yükseldi. Bu, yatırımcıların yakın zamanda bir düşüş yaşadığımızı ve şu anda bir yükseliş trendinde oturduğumu düşünmelerine neden oldu. Ancak yükselişlerin ardından Bitcoin tekrar 32 bin dolar seviyesine geriledi. 30 bin dolar seviyesinde sıkışan Bitcoin için istikametin nerede olacağı konusunda birçok iddia var.

BTC’de 30 Bin Dolar Seviyesini Görebilir miyiz?

Bitcoin Saatlik Grafikte Üçgen ModeliBitcoin Saatlik Grafikte Üçgen Modeli

Analistler, Bitcoin grafiğinde karar verilebilmesi için 40 binin üzerine veya 30 binin altına gitmemiz gerektiğini söylüyor. Böyle bir istikrarsızlık olduğu için yönü tahmin etmek çok zorlaşıyor.

Bitcoin saatlik grafiğinde kırdığı üçgenle 30 bin dolara kadar çıkabileceğimiz söylentilerini artırdı. Yatırımcılar 40 bin dolar seviyelerini beklerken son düşüşle birlikte 30 bin doları beklemeye başladılar. Bu da bize piyasanın kararsızlığının panik havası yarattığını gösteriyor. Analistler, 30 bin dolar seviyesine geri dönme olasılığının en azından şimdilik güçlü olmadığını söylüyor.

Bitcoin Destek ve Direnç Seviyeleri!

Bitcoin Destek ve Direnç SeviyeleriBitcoin Destek ve Direnç Seviyeleri

Bitcoin günlük grafiğini incelediğimizde 31.500 bin dolar seviyesinin altında düşüşler olmasına rağmen uzun süredir bu seviyenin altında günlük kapanış görmüyoruz. Şimdilik 31.500 $ seviyesinin altında bir günlük kapanış, orada tutunmayı başardığımızın bir göstergesi. Günlük grafiğimizde ilk destek seviyemizin olduğu noktadır.

Bitcoin’de direnç seviyemiz ilk olarak günlük grafiğimizde 36 bin dolar olarak karşımıza çıkıyor. Ardından, 37.300 dolar seviyesini ve 40.500 dolar seviyesini direnç olarak görebiliriz. Bu bölgelerin üzerinde günlük mumları kapatmak Bitcoin için olumlu bir sinyal olabilir. Ancak destek seviyemizin altında bir kapanış, Bitcoin’in zor zamanlardan geçeceğine dair bir sinyal olabilir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi piyasanın genel gidişatı hakkında yorum yapmanın zor olduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu nedenle destek ve direnç noktalarını takip etmek ve temkinli adımlar atmak daha uygun görünüyor.