Bir Başka Büyük Güney Kore Bankası Artık Bitcoin Saklama Yarışına Girmeye Hazır

İçerik Başlıkları gizle

Kookmin Bankası

Güney Kore’nin en büyük ticari bankalarından (KB) biri olarak, bundan sonra kripto endüstrisi işine girmeye hazır olabilir. KB Grup Bankasını işleten şirket, üç büyük yerel blok zinciri şirketi ile bir “dijital varlıklar” işbirliği anlaşması imzaladı.

Görünüşe göre KB, kripto depolama işine giriyor olabilir. Bank of Nonghyup (YU), hareketin en büyük rakiplerinden birinin yaptığı açıklamanın ardından, geçen ay kurumsal yatırımcılar için saklama hizmetleri başlatacağını duyurdu.

KB anlaşmasının şartları, E Today’e göre “dijital varlıkların depolanması ve yönetimi” ile ilgilidir.

Güney Kore’de Cryptocurrency Gelişmeleri Devam Ediyor

Firmalar – akıllı sözleşme uzmanı Haechi Labs, KB Group’un BT birimi başkanı – blockchain hızlandırıcı hashed ve kripto ticaret platformu Cumberland Korea ile bir anlaşma imzaladı.

Şirketler ayrıca, “düzenleyici değişikliklere ortak bir tepkiyi” koordine etmeyi ve “blockchain teknolojisini kullanarak yeni iş modellerini” keşfetmeyi ve ayrıca blockchain teknolojisi ile geleneksel finans endüstrisini birbirine bağlayan bir ekosistem yaratmayı kabul etti.

KB Group’un BT departmanı başkanı, KB ve blockchain şirketlerinin “dijital varlık endüstrisindeki yenilikçi hizmetleri keşfederek birlikte büyümelerini” umduğunu söyledi.

KB’nin gelecekte kripto operasyonlarını “genişletmeyi” umduğunu da sözlerine ekledi.

Hashed’in CEO’su Simon Kim, ayrı bir açıklamada, bu yeni ortaklığın “tüketicilere ve ülkeye yeni bir dijital dönüşüm çağını başlatmak için kaçınılmaz olarak yeni kapılar açacağını” söyledi.

Medya kuruluşu, bankaların yakın gelecekte kripto varlıklarına (fiat para birimi, emlak, sanat eserleri ve dijital haklar) ek olarak dijital varlıklar olarak çıkarılmasını ve işlem görmesini beklediklerini söyledi.

CoinOtag ayrıca heyecanFacebook, Telegram ve Instagram’dan da takip edebilirsiniz.