Binance Coin, Decred, Tezos Coin İncelemeleri – 23 Ağustos

Bitcoin’in fiyatındaki en son düşüş, piyasadaki birçok altcoinin kazanımını çekti. Binance Coin ve Tezos, bu tür düzeltmelere dikkat çeken altınlardan sadece birkaçı. Ancak, bu fiyat düşüşleri henüz bir trendin tersine döndüğünü göstermiyor ve boğa piyasasında sağlıklı düzeltmeler olarak düşünülmelidir. Bu, fiyatı direncini geçtikten sonra madeni paraya olan önemli ilgiye rağmen bir geri çekilme kaydettiği için Decred’in durumuydu.

İçerik Başlıkları gizle

Binance Coin [BNB] Yorum Analizi

Binance Coin, Decred, Tezos Fiyat Analizi: 22 Ağustos

Kaynak: TradingView’de BNB / USDT

Binance Coin 12 Ağustos’ta 20.56 $ ‘dan 23.90 $’ a yükseldi. Fibonacci Retracement, dikkat edilmesi gereken seviyelerin 23.21 $ ‘dan 0.786 ve 22.64 $’ dan 0.618 olduğunu belirtti. Bu seviyeler, son birkaç gün içinde kripto için destek ve direnç görevi gördü. Yazım sırasında, BNB’nin fiyatı 21.84 $ ‘dan 0.382 idi.

BNB, 100 EMA’nın (pembe) altında işlem görüyor ve 200 EMA’ya (mor) dokunuyordu. Dahası, Müthiş Osilatör kısa vadeli grafiklerde güçlü bir düşüş ivmesi kaydetti. Destek, son birkaç ayda direnç görevi gören ve uzun süre boyunca birçok kez destekleyen bir seviye olan 21.30 $ ‘da bulundu.

Binance’ın duyuru Binance Coin artık% 25 APY ile hisseye hazır olduğunda, piyasada olumlu bir tepkiye neden olabilir.

Tezos [XTZ] Yorum Analizi

Binance Coin, Decred, Tezos Fiyat Analizi: 22 Ağustos

Kaynak: TradingView’de XTZ / USD

Tezos, basın yayınlandığı sırada piyasadaki en iyi 10 kripto para biriminden biri olarak konumunu yeniden kazanmak için mücadele ediyordu. 13. sırada yer alan XTZ, grafiklerde nispeten yavaştır ve XTZ, birkaç hafta önceki 3,2 milyar dolarlık piyasa değerinden önemli bir düşüşle 2,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahiptir.

Bollinger bantlarının ağzı, XTZ’nin fiyatları 3.6 dolarlık desteğin daha da altına düştüğü için genişliyordu. Genişleyen bantlar, artan fiyat oynaklığına işaret etti.

RSI, 3.6 dolardan yaklaşık 4 dolara bir önceki sıçramayı takiben 50’nin üzerinde kalamadı. Bu, hareketin düşüş trendinde sadece bir sıçrama olduğunu gösterdi. Yazma sırasında RSI 39’da düşüyordu.

RSI daha yüksek düşükler oluşturmaya başlamazsa ve XTZ desteğinin üzerinde 3.286 $ tutmayı başaramazsa, kripto varlığı için uzun bir düşüş trendi olabilir.

Daha uzun bir süre boyunca, XTZ Mart ayından bu yana yükseliş eğiliminde ve geçen hafta, daha fazla yükselmeden önce yalnızca dramatik bir düzeltme olabilirdi.

Decred [DCR] Yorum Analizi

Binance Coin, Decred, Tezos Fiyat Analizi: 22 Ağustos

Kaynak: TradingView’de DCR / USDT

Decred, 223,3 milyon dolarlık piyasa değeriyle 60’ıncı sırada yer aldı. Günlük işlem hacmi, son birkaç haftanın ortalama hacminin neredeyse üç katı olan 19.1 milyon dolardı.

DCR, 19.90 $ ‘a ulaşmadan önce 16.50 $ bölgesinde güçlü destek buldu. Daha uzun bir süre boyunca, 19.50 $ bölgesi önemliydi ve DCR bir geri çekilme fark ederse bir kez daha önemli olabilir.

Yazma sırasında, DCR büyük kazançlar kaydetmedi ve 19.90 doların üzerine çıkabilir. Ayrıca CMF, piyasaya +0.19 sermaye girişi gösterdi. Bu, alıcılardan ilgi olduğunu ve fiyat artışının inorganik olmadığını gösterdi.

50 EMA (beyaz) 100 EMA’nın (pembe) üzerinde kaldı, bu da DCR’nin yükseldiğini ve dolayısıyla Ağustos ayı boyunca olduğunu gösteriyor. EMA’ların geri çekme işlemleri için destek görevi görmesini de bekleyebiliriz.

Tersine, bir sonraki tarihsel önem seviyesi 22 $ ‘lık dirençti. Belirtildiği gibi, 19.50 $ bölgesi, DCR gerçekte bir gerileme ile karşı karşıyaysa destek görevi görebilir. Bir sonraki destek 16,7 dolardı.