Binance, Bitcoin ve altcoin türev piyasaları üzerindeki kontrolünü nasıl güçlendiriyor?

Binance Vadeli İşlemler bir yıl önce başlatıldı ve bugün CoinGecko’nun en iyi türev borsaları sıralamasında üçüncü sırada yer alıyor. Borsa, Chainlink gibi talep edilen ürünlerin aktif olarak listelenmesi nedeniyle kullanıcılar arasında popüler hale geldi. Son zamanlarda, LINK, düşen pazardan önemli ölçüde etkilenmedi, bunun yerine çizelgelerindeki grafiklerde önemli bir gelişme gösterdi.

Binance Futures, 2. çeyrekte Coin-Margined Futures’ı başlattı ve nakit yerine kripto para birimlerinde işlemlere izin verdi. Üç aylık 0925 sözleşmelerinde Bitcoin belirteç-marjlı kripto para birimleri [BTC], Ethereum [ETH], Cardano [ADA]ve Chainlink [LINK]’idi. Şimdi, bu üç aylık sözleşmeler 25 Eylül’de sona eriyor.

Kaynak: Binance

Token üç aylık 0925 Teminatlı vadeli işlem sözleşmeleri, yukarıda belirtilenler dışında başka büyük kripto varlıkları listelenmiyor. Bununla birlikte, kripto marjı kalıcı Vadeli İşlemler sözleşmesi Binance’in yerel kripto para birimi Binance madeni parasını içerir. Binance Coin [BNB] Polkadot ile [DOT] Kullanıcılardan büyük ilgi gördü.

Binance’in keskin gözü

Binance, jetonlarını listeleyerek ve rekabeti yenileyerek bir projeyle ilişkili piyasa ivmesini kullanır. En son örnek, Uniswap’in UNI jetonunu lansmanından sonraki 90 dakika içinde listelemesi ve ardından 50 kata kadar kaldıraçla UNI USDT-Margined kalıcı sözleşmesinin başlatılmasıydı. Kullanıcılar, özellikle kalan pazar konsolidasyon sürecindeyken, ralli pazarından yararlanabildiler.

Böyle proaktif bir liste, Binance Vadeli İşlemler YTD işlem hacmini 1 trilyon dolara çıkardı. Borsa, Ağustos ayında 184.6 milyar $ ‘a eşdeğer% 74’lük bir artışa tanık oldu. Aynı zamanda en yüksek günlük Bitcoin Vadeli işlem hacmine sahipti. Bununla birlikte, Binance Vadeli İşlemler Başkan Yardımcısı Aaron Gong’a göre, ilginç bir şekilde, altcoinler borsa hacminin yaklaşık% 40’ını oluşturuyor.

Binance Vadeli İşlemler, Binance borsası gibi işlem hacmi açısından yavaş yavaş devralırken, diğer türev borsaları oyunda yerlerini almak isteyebilir.