Beam, Chainlink’in oracle ağı ile entegrasyonunu duyurdu »Coin Otağ

Gizlilik odaklı blockchain Beam, Chainlink’in Geliştiricilerinin DeFi Uygulamaları oluşturmasına yardımcı olmak için fiyat akışlarını entegre edeceğini duyurdu. İlk entegrasyon, Beam’in gizli stabilcoin protokolünü güvence altına almak için Chainlink oracle’larını kullanmaya odaklanacak ve varlıkları Ethereum ve BeamX blok zincirleri arasında taşımak için Beam-ERC-20 köprüsünü destekleyecek.

Beam’e göre protokol, Chain’de “milyarlarca doları güvence altına aldığı” kanıtlanmış canlı, Zamana göre test edilmiş merkezi olmayan fiyat oracle’ları için Chainlink’i seçti. 28 Kasım’da yayınlanan bir blog yazısında proje şunları söyledi:

“Daha fazla geliştirici Beam’in gizlilik odaklı blok zincirini geliştirdikçe, Chainlink Network’ün tak ve çalıştır Fiyat Beslemeleri, ek pazarlara yönelik talebi desteklemek için üretimde ve ölçeklendirmede DeFi ürünlerini hızlı bir şekilde başlatmak için kullanılabilecek, kanıtlanmış oracle çözümleri sağlıyor. ve varlıklar. İmkanlar sonsuzdur. “

Teknik açıdan Entegrasyon, Beam’in, Chainlink düğümlerinin doğrudan Toplayıcı Sözleşmelerine bilgi yazmasına olanak tanıyan bir Chainlink Harici Adaptörü sağlayarak Fiyat Beslemesi iş akışını uygulayacağı anlamına gelir. Beam’e göre, Bu Toplayıcı Sözleşmeleri BeamX blok zincirinde çalışacak ve uygulamaya özel akıllı sözleşmeler tarafından tüketilecek.

Beam, kısa süre önce BeamX’in gelecek beta sürümünün haberlerinde yer aldı. Ana ağının 2021’in ilk yarısında piyasaya sürülmesi beklenirken, Beam coin Ocak 2019’dan beri piyasada. Beam coin, Mimblewimble tabanlı bir kripto para birimidir ve sadece gizlilik odaklı değildir, Kullanıcılarına bunların üzerinde tam kontrol sağlar. veri, ancak aynı zamanda ölçeklenebilir.

Yukarıda bahsedilen entegrasyonla Beam geliştiricileri, Beam ekosistemini yenilemek ve ömrünü uzatmak için Beam üzerine inşa edilen dApp’ler için “güvenilir” fiyat verilerini kullanmayı planlıyor. Bu arada Beam, son zamanlarda Chainlink ile entegre edilen bir dizi başka projeye de katılıyor.

Temel Protokol, Chainlink Live’ı tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değerine sabitlenmiş yeni bir tür sentetik kripto varlığa (BASE) sahip ana ağına entegre ettiğini açıklayan projenin ardından bunu yapan son protokoldür. Synthetix ve Kyber Network gibi diğer DeFi projeleri de Chainlink’i entegre etti. Aslında, Polkadot ve Tezos gibi Ethereum tabanlı olmayan projeler gibi.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 17.414.98 $ seviyesinde.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!