Bank of America, Coinbase, FTX’ten Ortak Yatırım!

Alice gibi yeni çıkan kripto paraları %10 komisyon indirimi ile buraya tıklayarak ve güvenle kayıt olabilirsiniz!

Önde gelen iki kripto para borsasından ve bir ABD bankasından kayda değer bir yatırım geldi. Diğer geleneksel firmalara takas ve tokenleştirme hizmetleri sağlamaya odaklanan New York merkezli bir blok zinciri altyapı şirketi olan Paxos’a yatırım yaptı. Bank of America, FTX ve Coinbase, geçen Nisan ayında D Serisi finansman turuna stratejik yatırımcılar olarak katıldı.

Bank of America, Coinbase, FTX’ten Ortak Yatırım!

Bank of America’nın şirkete ilgisi garip değil. Şirket, bankayı üçüncü tarafların hisse senedi işlemlerini kapatmasına izin veren bir blok zinciri platformu olan Paxos Settlement hizmetlerine dahil etti. Ancak Paxos’a yaptığı yatırım, blockchain teknolojisinin daha erişilebilir olduğunun bir göstergesi. Bu aynı zamanda geleneksel finansal kurumlarla birlikte kullanıldığı bir gelecek gördükleri anlamına da geliyor.

Paxos CEO’su Charles Cascarilla şunları söyledi: “Paxos, dijital ekonomiyi kolaylaştırmak için yenilikçi teknolojiyi kullanıyor. Bu alanı tanımlıyoruz. Ve bu pazar liderleriyle birlikte kurumsal çözümlerimizi büyütmekten heyecan duyuyoruz.

PayPal Ventures ve Mithril Capital de bu D Serisi finansman turunda önemli yatırımlara sahipti. Katılımıyla 300 milyon dolardan fazla para toplandı.

sabit para

Stabilcoin Tartışması!

Firma, diğer rakip firmalara göre bir avantajı olduğunu belirtiyor. New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı’nın (NYDFS) Ekim 2020’de Bitlicense’i piyasaya sürdüğünde elde ettiği tam olarak düzenlenmiş bir platform olmanın avantajı budur. Müşterilerinden bazıları PayPal, Bank of America, Credit Suisse, Societe Generale ve Revolut’tur.

Paxos ayrıca piyasadaki iki stablecoin’in de destekçisi: Binance USDT ve Paxos Standard. Şirket, geçen hafta stabilcoinlerini destekleyen varlıkları açıkladı.

Şirketin stablecoin’lerini %100 nakit veya nakit eşdeğerleri ile destekleyen diğer şirketlere yönelik bazı sert eleştiriler oldu. CCO Dan Burstein, hiçbir düzenleyicinin bu tür davranışlara izin vermeyeceğini belirterek bu kuruluşları çağırdı.

Paxos ayrıca blok zinciri ve geleneksel finans piyasalarını tek başına birbirine bağlamakla da ilgileniyor. Geçen yıl, bankacılık işlemleri için Para Birimi Müfettişliği’nden ABD banka tüzüğü için şartlı onay aldı.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizimle iletişime geçin. heyecanBizi Facebook ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!