Analistlerin Yıl Sonu Bitcoin Tahmini! | Sikke Otag

Birçoğumuz Bitcoin’in yönünün nerede olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Özellikle yatırımcılar yıl sonu beklentisi içine girdiler. Ünlü analistlerin yıl sonu fiyat tahminlerini birlikte inceleyelim.

Kötü Haber Bir Aradan Sonra Geliyor!

Bitcoin Hakkında Kötü HaberBitcoin’i Etkileyen Kötü Haber

Son zamanlarda, Bitcoin’in aralıksız bir kötü haber akışından muzdarip olduğunu gördük. Bunun kripto para piyasasındaki hemen hemen tüm kripto varlıkları etkilediğini söylersek yanılmış olmayız. Ancak bunun sonsuza kadar böyle devam etmeyeceğini bilmeliyiz.

Spekülasyonlar, ölüm haberleri, ülke kısıtlamaları ve madencilere yönelik suçlamalar fiyat hareketini çok olumsuz etkiledi. Ancak analistlere göre kötü haberler sadece çizelgelerin gösterdiği seviyelerin gelmesini geciktirebilir. Genel olarak, bu isimler genellikle insanlara Bitcoin hakkında uzun vadeli düşünceleri olduğu için bu konuda rahat olmalarını hatırlatır.

Analistlerin Yorumları!

Analistlerden Bitcoin YorumuAnalistlerden Bitcoin Yorumu

Bitcoin düşüşlerinde zaman zaman insanların piyasaya olan güveninin kırıldığını görsek de genel olarak insanların kripto paralara güvenmeye başladığını söyleyebiliriz. Bloomberg, Nisan ayında yayınladığı Cryptocurrency Index raporunda Bitcoin fiyatının 2022 yılında 400 bin dolar civarında olacağını belirtmişti.

Hemen ardından önceki döngüleri inceleyerek daha gerçekçi veriler yayınlayan Bloomberg, Haziran ayı raporunda Bitcoin’in gelecek yıl 100 bin dolar seviyesine ulaşabileceğini belirtmişti. Raporda, “Bitcoin, 20.000 doların altında kalmaktansa 100.000 dolarlık direnci denemeyi tercih eder” dedi. açıklamalara yer verildi.

Ünlü Bitcoin savunucusu Max Keizer, Bitcoin’in 2022’de 220.000 dolara çıkacağını öngördü. Keizer yaptığı açıklamada, 90’ların sonlarında fiyatı düştükten sonra bunu Apple hissesi almaya benzettiğini söyledi. O dönemde yatırımcıların Apple hakkında kötü yorumlar yaptığını ancak uzun vadede bunun iyi bir yatırım olduğuna dikkat çekti.

Düşüş Senaryoları!

Bitcoin için Ayı SenaryolarıBitcoin için Ayı Senaryoları

Oldukça olumlu açıklamalar yapan analistler bulunurken, bazı yatırımcıların Bitcoin fiyatının düşeceğine dair açıklamaları var. Örneğin yatırımcı grubu Trade Monster, Bitcoin fiyatının Aralık ayında 32 bin dolar civarında olacağını söyledi. Ocak 2022’de ise 33 bin dolar fiyat beklentileri olduğunu belirtti. Kısacası yatırımcılar ve analistlerin yükseliş ve düşüş yönünde ikiye ayrıldığını görebiliyoruz. Ancak en başından beri bir yıl sonu rallisinin beklendiğini görmemek mümkün değil. Analistler ikiye ayrılsa da çoğunun boğa beklentisi devam edecek gibi görünüyor.