Analistlerden kısa vadeli Bitcoin fiyat senaryoları

Bitcoin (BTC) fiyatının yakın vadeli hareketlerini değerlendiren analist, olası direnç ve test edilecek destek noktaları hakkında bilgi verdi.

Yazıları ile kripto para piyasasını destekleyen isimlerden Joseph Young, değerlendirmesinde BTC fiyatının 10.000 doların üzerinde sabit kaldığını belirterek, bir sonraki hamlesinin yönü ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Son dönemde 12.100 dolara yükselen ve yoğun satış baskısıyla karşı karşıya kalan Bitcoin’in 9.800 dolar ile 10.500 dolar arasında dalgalandığını hatırlatan Young, BTC piyasasındaki günlük hacimlerin büyük kısmının vadeli işlemlerden oluştuğunu ve vadeli işlem sözleşmelerinin doğrudan fiyat.

İçerik Başlıkları gizle

12.000 $ ‘a dayalı Bitcoin neden düştü?

BTC / USD çifti 1 Eylül’de 12.000 seviyesinde reddedildi ve 8 Eylül itibariyle Bitcoin fiyatı 9.996 $ ‘a ulaştı.

Haftalık Bitcoin fiyat tablosu. Kaynak: Tradingview

Basına konuşan BeQuant araştırma başkanı Dennis Vinokourov ve eToro platformu genel müdürü Guy Hirsch, Bitcoin fiyatındaki düşüşü teknik faktörlere bağladı.

Vinokourov, böyle bir sonucun BTC’lerini satan madencilerin ve karlı balinaların satış baskısından kaynaklandığını belirtti.

Hirsch, dalgalanmanın düşük olduğu dönemlerde, piyasada daha az tüccar olduğu için fiyat düşüşlerinin yoğunlaşabileceğini vurguladı.

Bitcoin fiyatının uzun vadeli görünümü nasıl?

Yılın son çeyreğine girerken analistler, Bitcoin fiyatı yönünde tarafsız kalıyor. Geriye dönüp baktığımızda, BTC her yılın son iki ayında güçlü performanslar sergiliyor. Bu istatistiklerin başında Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi geliyor.

Bitcoin aylık fiyat tablosu. Kaynak: Tradingview

Yukarıdaki tabloya baktığımızda, 2017’deki rekor yüksek seviyeden bu yana ilk kez Ağustos ayında 11.600 $ ‘dan bir aylık bir kapanış görüyoruz. Ağustos’ta 12.000 $’ ın üzerinde olmasına rağmen, ayın sonunda düşüş trendi başladı.

Bitcoin’in yükselişine katkıda bulunabilecek ana faktörler arasında yükselen enflasyon ve gelişmiş ülkeler tarafından uygulanan sıfır faiz politikaları yer alıyor. Düşük faiz, tıpkı altın gibi Bitcoin için bir boğa piyasasına yol açabilecek bir faktördür.

Bilinmeyen sularda Bitcoin

Young tarafından yapılan değerlendirmede, bazı analistlerin artış, bazılarının ise düşüş beklediği belirtildi. BTC Jack Sparrow olarak bilinen tüccar, Bitcoin değerinde yüzde 50 kaybedebilir İleri sürmek.

Olası Bitcoin fiyat senaryoları. Kaynak: Tradingview

Kısa vadede, Bitcoin’in yükseliş senaryosunun gerçeğe dönüşmesi için kısa vadede 11.000 dolarlık direnç seviyesinin tekrar aşılması gerekiyor. Uzmanlar, güçlü bir dirençle karşılaşacağı bir yükseliş trendine girerse BTC’nin 11.400 $ ‘a yükselmesini bekliyor.

Bu olmazsa ve bir düşüş olursa, henüz doldurulmamış olan 9,650 $ vadeli işlemler boşluğuna inişin gerçekleşmesi bekleniyor. Ardından 8.800 dolara inmenin mümkün olduğunun altını çiziyorlar.

Basın raporunda belirtildiği üzere ekonomist Şant Manukyan, Bitcoin’in geçen hafta birçok kez test ettiği 10.000 doların altındaki seviyelere atıfta bulunarak “BTC’deki bu kırılma iyi bir işaret değil” yorumunu yaptı.

Yayınlanan bir başka raporda Bitcoin balinalarının gözlerinin 8.800 dolar seviyesinde olduğu ve bu alana inmeleri halinde büyük miktarda BTC alacakları vurgulandı.

Beğenebileceğiniz İçerik