Analistler Bitcoin (BTC) İçin Yeni Bir Boğa Koşusu Geliyor | Sikke Otag

Bitcoin, 20 Haziran’dan bu yana ilk kez Salı akşamı 24 saatlik dönemde en yüksek seviyesini gördü! 30 bin doların üzerine çıkan BTC, bu seviyeyi hem destek hem de direnç olarak kullanıyor. 35.000 doları zorlayan Bitcoin daha sonra yerleşik için 34.730 dolara gerileyerek yatırımcılara %2.3 kazanç sağladı.

Bitcoin

Bitcoin için boğa koşusu mu geliyor?

Birden fazla analist, Bitcoin için bu boğa koşusunun bir ayı piyasasının devamı mı yoksa başlangıcı mı olduğu konusunda endişeli. Bu endişeyle, mevcut durumu bir sonraki Bitcoin fiyat hareketi için önemli bir genel gelişme olarak görüyor.

Kripto para analisti Rekt Capital’e göre Bitcoin’in destek seviyesi olarak aldığı ve birden fazla test denemesi yaptığı 34.500 seviyesi çok daha değerli bir yukarı yönlü hareket hazırlığı olabilir.

Crypto yatırımcı CrediBULL CryptoBitcoin şimdi boğa koşusunun son ve efsanevi ayağına girdiğini söylüyor.

Ayrıca teknik analist Michael van de Poppe’ye göre, Bitcoin’in 35.000 doları aşmayı başarması piyasa için iyi bir işaret.

Bitcoinkredibull Crypto28 Haziran tarihli BTC ile ilgili yazısı; “Bir planınız olsun”.

Bitcoin teknik analizi tüm bunlar için yeterli mi?

Sahip olduğumuz bilgi ve görüşler ne olursa olsun kesin değildir, kesin olarak Bitcoin’in yükselişte olduğu söylenemez, bunun yerine momentumun düşük olduğu, yani kullanıcılardan satın alma baskısı olmadığı anlamına gelir.

Analistler daha önce BTC’nin devam eden bir boğa sezonunun devam etmesi için sağlam bir katalizöre ihtiyacı olduğunu belirtmişlerdi. Bu olmazsa, piyasanın düşüşe geçebileceği bir durumu gösterir.

Analistlerin her iki yönde de söylediklerine rağmen, Bitcoin, Haziran 2020 dalgalanmasının başlamasından bu yana neredeyse bir yıl boyunca oldukça iyi performans gösterdi. Bitcoin, geçen yıl kripto pazarında güvenilir bir pazar ve yatırım aracı olduğunu kanıtladı ve bu da pazarın benimsenmesine büyük katkı sağladı. Ancak Çin’deki madencilik yasağı kesinlikle Bitcoin’i etkileyecek. Umudumuz, tüm bu analizlerin doğru olması ve bu yasağın BTC’yi minimum düzeyde etkilemesidir.