Analiste göre Bitcoin ilk yükseliş sinyalini verdi! Genel yorum, bunun ötesinde bir ayrılık olduğu yönündedir.

Bitcoin (BTC) fiyat değerlendirmesini yapan deneyimli tüccar, son fiyat düşüşünden sonra iki kez dip gören BTC fiyatının yükselmeye başlayabileceğini vurguladı.

Ünlü analist Poppy, 7 Eylül’de bir piyasa değerlendirmesini paylaşarak, çift dipli Bitcoin fiyatının şimdi yükselmeye başlaması gerektiğini söyledi.

Psikolojik destek seviyesi korundu

2 saatlik zaman diliminde Bitcoin fiyat grafiği. Kaynak: Tradingview

Poppy yaptığı değerlendirmede, Bitcoin fiyatı için çok önemli bir psikolojik destek seviyesi olan 10.000 $ ‘ın korunduğunu ve bunun düşüş trendini tersine çevirmek için en büyük güç olduğunu belirtti. 12.000 $ ‘dan reddedildikten sonra ilk keskin düşüşünden sonra 10.000 $’ ı iki kez test ettikten sonra, Bitcoin’in bu seviyenin üzerinde kaldığının iyi bir işareti olarak yorumladı.

Poppy, yükseliş trendinin yatay olarak kabul edilebilecek 10.000 $ ‘ın üzerine çıktıktan sonra başlayacağını düşünüyor. Bunun için BTC fiyatının grafikte gösterilen kırmızı bölgenin altına düşmeden önce bir süre ilerlemesi gerekiyor.

Analistin açıklamasına göre, grafikte kırmızı ile gösterilen destek seviyesini iki kez kırmaya çalışan ayılar, bir süre başarısız olursa yukarı doğru hareketi tetikleyecektir.

2 saatlik zaman diliminde Bitcoin direnç seviyeleri. Kaynak: Tradingview

Poppy, değerlendirmesinde, grafikte sarı renkte gösterilen 10.920 dolarlık direncin ilk engel olduğunu söyledi. 10.000 $ ‘lık destek bozulmazsa ve yukarı doğru hareket başlarsa, 10.920 $’ lık direnç tepki verecektir.

Bitcoin’in karşılaşacağı ilk direnci kırarsa, bir sonraki hedefin 11.435 doları aşmak olduğunu hatırlatarak, 10.920 dolar reddedilirse düşüşün 10.000 doların altında bile keskin olacağını söyleyerek.

Daha önce bildirdiğimiz bir rapora göre Bitcoin fiyatını değerlendiren analist Şant Manukyan, cari dönemde fiyat kırılmasının “iyi bir kırılma olmadığını” belirtti. Manukyan, yükselişin bir an önce gerçekleşmesi gerektiğini savundu.

Beğenebileceğiniz İçerik