AMPL, TRON, Polkadot, NEAR’de piyasaya sürülmek üzere Ethereum’un ötesine geçiyor »Coin Otağ

Ampleforth Vakfı tarafından yapılan yakın tarihli bir açıklamaya göre, AMPL artık Tron, Acala (Polkadot) ve NEAR olmak üzere 3 yeni blok zinciri ile entegre olarak Ethereum blok zincirinin ötesine geçiyor. Protokol, Ampleforth’un Multichain’e gitmesini kutlayan bir bildiride,

“Merkezi olmayan finans, zincirler arasında hareket ettikçe, temeldeki parasal varlıklar da değişecek. Bunu Bitcoin, Tether ve şimdi de AMPL’de gördük. “

Bu, özellikle AMPL’nin son 45 günde üçe katlanan 3 ayda ilk kez 500 milyon doları aşan piyasa değerinin gerisinde olduğu için çok önemli bir gelişme.

Bu, Ampleforth ekosistemindeki bu tür ilk gelişme değil. Bu yılın başlarında Ampleforth, USDC-AMPL çifti için bir geri ödeme akıllı havuzu sunmak ve aynı zamanda platformlar arasında önemli miktarda likidite tasarrufu sağlamak için Balancer ile bir ortaklık duyurdu.

AMPL, Esnek tedarik politikası nedeniyle istikrarlı sözleşmeleri ifade etmek için kullanılır. Tether, DAI ve diğer Stabilcoin’lerin aksine, AMPL merkezi teminatlara veya geri ödeme kreditörlerine dayanmadığından, AMPL cinsinden sözleşmelerde temerrüt riski düşüktür.

Tron, Acala (Polkadot) ve NEAR ile ortaklık kuran AMPL, merkezi olmayan finans için ilk bağımsız çok zincirli kripto para birimi ve temel parasal varlık olmayı planlıyor.

TRON Kurucusu Justin Sun entegrasyonu memnuniyetle karşıladı ve yorumladı,

“Tron’un ekosistemi, en yeni DeFi varlıklarına ve yeteneklerine takıntılı, bu nedenle herkes AMPL konusunda çok heyecanlı. Derin likidite havuzlarının mümkün olan en kısa sürede alım satım ve teminat için yaygın kullanımı desteklemek için erken oluşmasını bekliyoruz. “

Polkadot odaklı bir girişim şirketi olan Hypersphere Ventures’ın Kurucu Ortağı Jack Platts şunları söyledi:

“İlk zincirden bağımsız olarak saf para haline gelen bolluk, projelerde aradığımız büyük düşünce ve cüretkar deneyim türüdür.”

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 18.971.08 $ ‘dan alıcı buluyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!