Altın İncelemeleri / Bilgi Yatırım – 29.09.2020

Geçtiğimiz günlerde doların küresel bazda güçlü duruşundan etkilenen altın fiyatlarında aşağı yönlü hareketler yaşanmış ve fiyatlar son iki ayın en düşük seviyelerinde gerçekleşmiştir. Yeni hafta ile doların küresel bazda performansı bir miktar düşerken, altın fiyatlarında da toparlanma hareketleri yaşandı.

ABD tarafında, yeni bir teşvik paketi beklentisi doların G10’un çoğu karşısında zayıf bir seyir izlemesine neden oldu. coinsÇin tarafından alınan ekonomik veriler genel olarak piyasaları tatmin ediyor. Donald Trump ile Joe Biden arasında bugün seçimlerden önce Amerika tarafında ilk tartışma olacak. Televizyondan canlı yayınlanacak olan bu tartışma piyasalar tarafından yakından takip edilecek. Haftaya genel olarak bakıldığında, Cuma günü ABD’den tarım dışı maaş bordrosu verileri izlenecek.

Son zamanlarda koronavirüs pandemisinde yeni vaka sayısı istenilen kontrolü sağlayamamakta ve jeopolitik gelişmeler risk iştahını azaltmaktadır. Gün boyunca piyasalar, ABD tarafından CB Tüketici Güven verilerini takip edecek.

XAUUSD grafiğini teknik olarak incelersek, yukarı hareketlerde sırasıyla 1905.31 – 1939.92 – 1968.68 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemede 1846.53 – 1818.94 – 1791.49 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: Info Invest Forex Daily Bulletin