AFYON, ALGYO, KOZAL Hisse Görüş ve Ziraat Yatırım’dan Öneriler – (29.09.2020)

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi tavsiyeleri ve hisse senedi yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz. Hisse senedi piyasası değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler, uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri içerir.

BIST-100

Pazartesi günü% 0.27 düşen endeks günü 1.121’den kapattı. Dünkü satışa rağmen 50 günlük basit hareketli ortalamanın geçtiği 1.114 seviyesinin üzerinde kalmayı başaran endeksi bu seviyenin desteklemeye devam edebileceğini düşünüyoruz. Yukarıda, 1.129 yakın destek önemlidir. Bu seviye bozulursa endekste tekrar iyimserlik oluşabilir ve 1.150 hedefine girebilir. Endeksin güne yatay bir görüntü ile başlamasını bekliyoruz.

BIST-30 Sözleşmesi

Daha önce destek olarak çalışan 100 günlük ortalamanın altında kapanan kontrat, kısa vadeli grafiklerde zayıflayan göstergelerin yanı sıra dünkü düşüşü 1.241’e kadar sürdürebilir. Ancak olası düşüşte bu güçlü destekten bir tepki gelebileceğini düşünüyoruz. Öte yandan olası reaksiyon artışlarında 1.260’a yakın direnç aşılırsa gün içinde yükselme eğilimi görülebilir ve hedef 1.283 olabilir.

Günlük Stok Öneri Listesi

AFYON, ALGYO, KOZAL

Kaynak: Ziraat Yatırım Günlük Teknik Bülten

Altından Döviz Cinsine 50’den fazla ürüne 100 bin TL yatırım yapmayı öğrenmek için tıklayınız.