ADA, MATIC, TRX Fiyat Analizi

Kısa vadeli piyasada vahşi dalgalanma dönemleri varken, uzun vadeli piyasa fiyatı istikrara kavuşturmak için çaba gösteriyor gibi görünüyor. Cardano gibi altcoinler [ADA], Poligon [MATIC]ve Tron [TRX] bir darbe değer, ancak yazı yazılırken piyasa toparlanmaya devam ediyor.

Cardano [ADA]

Kaynak: TradingView’de ADAUSD

Cardano’nun değeri acımasız bir düşüşün ardından toparlanmaya başladı. Sadece dört gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.51 $ ‘a ulaştığında, kısa bir süre için neredeyse% 60 düşüşle 0.9179 $’ a düştü. ADA pazarı toparlanırken, fiyat grafiklerde 1,61 $ ‘a yükseldi.

Satın alma baskısının basın zamanı seviyesinde sabit kaldığı göz önüne alındığında, destek hemen burada işaretlendiği için madalyonun fiyatı 1,48 doların üzerine çıkmaya devam edebilir. Göreceli Güç Endeksine göre, varlık aşırı alımdan düştü ve dengeye yakın bir trend izliyor.

Bu, satış baskısının alıcıların doygunluğunu hafifletmesine yardımcı olduğu anlamına geliyordu ve şimdi RSI dengede olduğundan, alım ve satım baskıları dengelendi. Bununla birlikte, piyasa ivme kaybediyor ve bazı olumsuz yan etkileri olabilir.

ÇOKGEN [MATIC]

Kaynak: TradingView’de MATICUSD

MATIC, 18 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi 2.87 dolara ulaştı, ancak Cardano gibi, değeri de düşüş eğilimindeydi. Daha sonra değeri 1,01 dolara düştü ve burada bir destek seviyesi belirlendiğinden geri döndü. Fiyat daha sonra 1.91 $ ‘a kadar yükseldi ve piyasa eğilimi, aşırı alımın yakın olduğunu gösteriyor.

Göreceli Güç Endeksi’ne göre MATIC, 13-18 Mayıs tarihleri ​​arasında aşırı alım bölgesinde kaldı ve fiyat düştüğünde hemen altına düştü. Satıcılar, göstergenin değerini hala aşırı alım bölgesine çok yakın bir seviye olan 65’e yükseltti. Ancak, fiyatlardaki toparlanmaya rağmen, piyasa ivme kaybediyor gibi göründüğü için bu seviyeyi geçemeyebilir.

Ancak, satın alma baskısı yüksek olduğu için paranın piyasada kaldığı unutulmamalıdır.

Tron [TRX]

Kaynak: TradingView’de TRXUSD

Tron, piyasa üzerinde düşüş kontrolü görüyordu. Kripto para birimi, satışın değerini 0,0055 dolara yükselttiğinde 0,1152 dolarlık destek civarında işlem gördü. Piyasa toparlanırken, Tron’un değeri 0,0848 dolara yükseldi, ancak genel duyarlılık düşüyordu.

Bu, fiyatların düşüş eğilimine işaret eden bir gelişme olan mum çubuklarının üstünden geçen Sinyal çizgisi ile vurgulanmaktadır. Aksine Bollinger Grupları birbirinden ayrılmaya başladı. Bu, TRX pazarına giren daha fazla fiyat hareketinin bir işaretidir. Ancak bu, satış baskısı yüksek olduğundan fiyatın daha da düşmesine neden olabilir.

Göreceli Güç Endeksi aşırı satım bölgesine yaklaştı ve 35 değerini bildirdi. Satış baskısı baskın kaldı ve MACD göstergesi Sinyal çizgisinin altına geçtiği için düşüşün piyasada daha belirgin olduğu görüldü.

Sorumluluk Reddi: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Coin Otağ veya yazar herhangi bir kayıp veya kazançtan sorumlu değildir. Hiçbir makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.