ABD Hazine Müsteşarlığı Dijital Dolar için yorum yaptı! »Coin Otağ

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Janet Yellen, halka açık bir etkinlik sırasında dijital para birimleri hakkında bir yorum yaptı. Covid-19 sonrası ekonomik toparlanmaya değinen Yellen, kripto varlıkların “daha hızlı ve daha ucuz” ödeme seçenekleri sağlayabileceğini belirtti.

Ayrıca Yellen, dijital para birimlerinin federal düzenleyicilerin araştırması gerektiğine inandığı birçok sorunu ortaya çıkardığına inanıyordu. Bu sorunlardan bazıları, diğerleri arasında tüketicinin korunması ve kara para aklamayı içerir.

Ancak Yellen’in Bitcoin’e karşı tavrı aynı kalıyor; varlığın “işlemleri gerçekleştirmek için son derece verimsiz” olduğunu belirtti. Ayrıca dünyanın en büyük dijital para biriminin “oldukça spekülatif bir varlık” olduğuna inanıyordu.

Yellen aynı zamanda merkez bankaları tarafından desteklenen dijital para birimleri hakkında olumlu bir konuşma yaptı ve “federal rezervin dijital dolar para birimini incelemesinin mantıklı olduğunu” söyledi.

Hazine sekreteri rolünü üstlenmeden önce bile Bitcoin hakkında olumlu bir görüşü yoktu. O zamanlar, kripto para birimlerinin çoğunlukla yasadışı finansman için kullanıldığını düşünüyordu. Yellen ayrıca Bitcoin kullanımıyla kara para aklamayı önlemek için kullanımlarını kısıtlamanın yollarını araştırmak istedi.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 48.193.00 $ ‘dan alıcı buluyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!