8 Ülkeden Bitcoin ve Altcoinler İçin Kritik Atılımlar Geldi! • Madeni Para Otagi

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili 8 ülkeden kritik saldırılar geldi. CoinOtag.com olarak dünyanın farklı kıtalarından ülkelerle ilgili gelişmeleri sizler için derledik.

Tanzanya’dan Bitcoin ve kripto para vurgusu

Tanzanya Devlet Başkanı Samia Suluhu Hassan, Bitcoin’i El Salvador’dan sonra yasal para birimi olarak kabul ettiğini duyurdu ve bir dizi güney ve orta Amerika ülkesinin gemiye binmeye hazır olduğunun sinyalini verdi.

Güney Afrika kripto varlıkları hakkında belge yayınladı

Hükümetlerarası Fintech Çalışma Kümesi (IFWG) kısa süre önce, hükümetin gelecekte Güney Afrika’daki varlıkları nasıl düzenleyeceğine ilişkin bir çerçeveyi özetleyen kripto varlıkları hakkında bir pozisyon belgesi yayınladı.

SEC’den yeni Bitcoin ve kripto açıklamaları

SEC, kripto para birimlerini yaklaşan düzenleme için bir hedef olarak açıkça tanımlamadı. Bununla birlikte, orta hatta kripto düzenlemesi için birkaç fırsat var. SEC Lideri Gary Gensler, kripto düzenlemesinin yatırımcıları koruyabileceğini söyledi.

saniye bitcoin

Nijerya hükümetine geride kalmamaya davet

NFL profesyonel oyuncusu Russell Okung, Nijerya hükümetine açık bir mektup yazdı. Bu ülkenin otoritesinden Bitcoin standardını benimsemesini ve bu teknolojinin gerisinde kalmamasını istedi.

Çin’den yeni yönergeler

Siber Uzay İşleri Komitesi Merkez Ofisi ve Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, ülkenin blockchain teknolojilerini benimsemesini ve kullanımını hızlandırmak için tasarlanmış yönergeleri açıkladı. Bakanlık, diğer dört alanı kapsayan evlat edinme planları hazırladı.

İngiltere hükümetine baskı

İngiltere polisi hükümeti kripto para birimlerini dondurmak için yeni bir yasa çıkarmaya zorluyor. Yeni yasa, İngiltere polisinin yasadışı faaliyetlerde bulunan kripto varlıklarını dondurmasına izin verecek.

İtalya’da Bitcoin için yasama daveti

Bir Reuters makalesine göre, İtalyan borsa düzenleyicisi Consob’un lideri Paolo Savona, düzenlenmedikçe kripto para birimlerinin endişeye neden olabileceğine ve piyasa işleyişini baltalayabileceğine inanıyor.

bitcoin btc lale

Güney Kore’den yeni açıklamalar

Güney Kore, borsaları yüksek riskli varlıklar olarak sınıflandırmak için en son mevzuatla kripto para birimi alanında daha katı kurallar uygulamaya devam ediyor. Hareket, Asya ülkesinin finansal süreçlerin izlenmesini ve kullanıcı kimliği doğrulamalarını iyileştirmeyi amaçlamasıyla geldi.