60 Bin Dolarlık Bitcoin’in Yükselişini Durduran Nedir? »Coin Otağ

Son fiyat düzeltmelerine rağmen, Bitcoin grafiklere geri dönmeyi başardı ve yazı yazılırken 60.000 $ ‘lık dirence çok yakın işlem yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz birkaç gün içinde Bitcoin, Mart ayı sonuna doğru 52.000 $ ‘a düştükten sonra tam bir iyileşme kaydetmeyi başardı. Bununla birlikte, fiyat ATH’ye yaklaştıkça, tüccarlar bir satış yapılacaksa başka bir fiyat düşüşüne karşı dikkatli olabilirler. Böyle bir senaryonun şansı zayıf, ancak tamamen göz ardı edilemez.

İlginç bir şekilde Santiment, 1 milyon doları aşan balina avcılığı işlemlerinin artık artan faaliyet gördüğünü vurguladı. Yaklaşık bir yıl önce, balina avcılığı işlemleri günde yaklaşık 229 işlemdi ve bu sayı önemli ölçüde arttı ve BTC yazılırken yaklaşık 1.930 balina avcılığı işlemine tanık oluyordu. Bu, yüzde 734’lük muazzam bir artışa karşılık geliyor.

İşlemler ve adres faaliyeti iyi bir işaret olsa da, bu aynı zamanda yazım sırasındaki yüksek değerlemesi sayesinde balinaların BTC’lerini satmalarına da yol açabilir. Bununla birlikte, madeni paranın balina adreslerinin çoğu boğa piyasasında bile biriken BTC adresleri olduğundan ve 60 bin dolarlık fiyat seviyesi onları satmak için çok erken olacağından, BTC tüccarları için önemli bir endişe nedeni değildir. Fiat yörüngesi coins Bitcoin’in şu anda açık olduğu ve yıl sonundan önce 100.000 dolara ulaşabileceği gerçeği hesaba katılıyor.

Ek olarak, Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, 10 yıldan daha uzun bir süre önce hareket eden dolaşımdaki arz miktarı da faaliyette bir artış görüyor. Grafiğe göre, son 10 yıldaki aktif arz, yazım anında 2.024.764.179 BTC ATH’ye ulaştı.

Bitcoin’in zincir üzerindeki aktivitesini anlamak, genel piyasa duyarlılığı hakkında fikir edinmeye gelince de yardımcı olabilir. Glassnode tarafından sağlanan varlığa göre ayarlanmış canlılık tablosuna göre, şu anda yok edilenden daha fazla para günü biriktirildiği açıktır, bu da Bitcoin pazarındaki HODLing davranışının hakim olmaya devam ettiğini ima etmektedir. Piyasadaki güçlü hodl duyarlılığını gösteren rapor, HODLing’in arttığını ve özellikle dengeli birikim ve yıkımın bir önceki yükseliş trendine göre arttığını belirtti.

Bitcoin için bir başka önemli yükseliş işareti, uzun süredir döviz çıkışının hala döviz adreslerinde bulunan çok az BTC ile artmasıydı. Glassnode’a göre, son 12 ayda dolaşımdaki BTC arzının% 3,27’den fazlası borsalardan ve üçüncü taraf cüzdanlara taşındı.

BTC 60.000 $ ‘a yakın işlem yaptığı için satmak ve kısa vadeli kazançlar elde etmek cazip gelse de, piyasanın pes etmesi ve bu sefer bir fiyat düzeltmesi gerçekleşmeyebilir. BTC, yazı yazılırken önemli bir yukarı yönlü ivmeye sahip ve yatırımcılar, 2021’in ikinci çeyreği ilerledikçe ATH’sini geçen fiyat keşfinin artacağını umduğundan, direncini kırmaya çalışacak ve muhtemelen kıracak.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 59.114,00 $ seviyesinde.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Coin Otağ veya yazar herhangi bir kayıp veya kazançtan sorumlu değildir. Hiçbir makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!