26 Kasım Fiyat Analizi (BTC, ETH, XRP, XLM, ADA, LTC, LINK) »Coin Otağ

Kripto piyasası son birkaç gündür güçlü bir boğa koşusu içindeydi ve bu Bitcoin’i (BTC) şimdiye kadarki en iyi ikinci gününe itti. Böylesine keskin bir yükselişin ardından, bazı analistler zirve çağrısında bulunurken, diğerleri gelecek için yüksek hedefler öngörüyor.

Bir boğa döngüsü sırasında, aceleci kararlara kapılmak kolaydır. Açgözlülük nedeniyle alınan önlemler, özellikle tüccarlar dalgalı bir piyasada aşırı kaldıraç kullanırsa, ticaret hesabını ortadan kaldırabilir. Bu nedenle, tüccarlar ticaret stratejilerine bağlı kalmalı ve riski azaltmalıdır.

Son birkaç gündeki dikey rallilerden sonra daha fazla buhar mı kaldı yoksa düzeltmenin zamanı mı geldi? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para birimini inceleyelim.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC) 24 Kasım’da 19.000 $ engelini aştı ve 20.000 $ işaretine doğru yükselmeye çalışıyor. Bugün bir Doji şamdan formasyonunun oluşumu, Bulls arasında mevcut seviyelerden alım yapmak için agresif tereddütlere işaret ediyor.

Ancak olumlu olan şey, boğaların 8 Ekim’de başlayan yükseliş trendinden bu yana fiyatın 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (17.095 $) bile düzeltme yapmasına izin vermemiş olmasıdır. Bu, boğaların her küçük düşüşte alım yaptıklarını gösterir.

Bu sürekli satın alma nedeniyle, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 21 Ekim’den beri aşırı alım bölgesinde kaldı. Ayılar, Rally’yi 20.000 $ seviyesinden önce durdurmayı deneyebilir, ancak fiyatı 20 günün altına düşürmezlerse EMA, Bulls kontrolü elinde tutuyor.

BTC / USD çifti, önemli bir düzeltme olmadan 20.000 $ ‘ın üzerine çıkarsa, keskin bir şekilde dönmeden önce dikey olarak devam edebilir. Güçlü yükseliş momentumuna sahip bir piyasada, zirveyi aramak aptallıktır.

Vahşi satın alma genellikle bir zirveyi işaret eder, ancak tersine çevirmeden önce, ihtiyatlı tüccarlara para kazanmak için en iyi dönemleri sunar.

Bu nedenle, tüccarlar, katı dirençlerde kısmi karlar ayırabilir ve kalan pozisyonlarını, karlarını korumak için bir zarar durdurma emri ile koruyabilirler.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum (ETH), 625 $ ‘lık sert genel dirence yakın bir kar rezerviyle karşı karşıya. Ancak sığ düzeltme, Bulls’un pozisyonlarını aceleyle kapatmadığını gösteriyor. Boğalar, önümüzdeki birkaç gün içinde fiyatı tekrar 625 doların üzerine çıkarmaya çalışabilir.

Başarılı olurlarsa, ETH / USD çifti bir sonraki büyük direnç yolculuğuna 800 dolardan başlayabilir. Yukarıya doğru hareket eden ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, Bulls’un komuta ettiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, ETH / USD çifti genel dirençten koparsa, Ayılar çifti 526.348 $ ‘dan% 38.2 Fibonacci düzelme seviyesine itebilir ve daha derin bir düzelme düşüşü 496.552 $’ da% 50 geri çekilme seviyesine uzatabilir.

XRP Fiyat Analizi

XRP fiyatı 24 Kasım’da 0,780574 $ ‘a yükseldi ve 3 Kasım’da 0,227813 $’ ın altında% 242 oranında yükseldi. Bu tür dikey ralliler sürdürülebilir değil. 24 Kasım mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek bir kar rezervasyonunu gösterir.

91’in üzerindeki RSI, Piyasaların kısa vadede aşırı ısındığını ve soğuması gerektiğini gösteriyor. Bununla birlikte, Bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, Bulls’un daha fazla yükselme beklentisiyle daha düşük seviyelerden alım yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

XRP / USD çifti 0,780574 doların üzerine çıkarsa, Yükseliş trendi bir patlama aşamasına girebilir ve 0,96 dolara ulaşabilir. Bununla birlikte, Fiyat genel dirençten düşerse, parite birkaç gün boyunca aralıkta kalabilir.

Bitcoin Cash Fiyat Analizi

Bitcoin Cash (BCH) 23 ve 24 Kasım’da keskin bir şekilde yükseldi ve 353 dolarlık direncin üzerine çıktı, ancak boğalar daha yüksek seviyeleri kaldıramadı. 24 Kasım mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek bir kar rezervasyonunu gösterir.

Boğalar bugün fiyatı yine 353 doların üzerine çıkardı ancak daha yüksek seviyeleri sürdürmek için mücadele ediyorlar. Bu, 324,13 $ ‘dan% 38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesine, ardından 309,44 $’ dan% 50 geri çekilme seviyesine bir düzeltme başlatabilir.

Yüzeysel bir düzeltme, Tüccarların agresif bir şekilde kar almadığını ve yeni alıcıların büyük bir düzeltme beklemediğini gösterecektir. Bu, Yükseliş trendinin tekrar 420 dolara, ardından 500 dolara ulaşma olasılığını artıracaktır.

Chainlink Fiyat Analizi

Chainlink’in LINK, geçtiğimiz birkaç gündür ters baş-omuz modelinin boyun çizgisinin üzerinde kalmaya devam ediyor, ancak ivme kazanamadı. Bu, Direnç seviyesinin yeniden test edilme olasılığını 13.28 $ ‘a yükseltiyor.

13.28 $ ‘dan güçlü bir iyileşme, onu desteğe dönüştürecek ve LINK / USD çiftini 18 $’ a ve ardından 19.2731 $ ‘a getirecek olan yukarı doğru hareketin bir sonraki ayağını başlatabilir. Yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, Bulls’un üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Ayılar fiyatı 13,28 doların altına düşürürse bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, Mevcut kırılmanın bir boğa tuzağı olduğunu gösteriyor. 50 günlük basit hareketli ortalamanın (11.96 $) altında bir kırılma, Avantajı ayıların lehine çevirecek.

Litecoin Fiyat Analizi

Litecoin (LTC) 23 Kasım’da bir kez daha 84.3374 $ ‘ın üzerine kapandı. Ancak, 24 Kasım’daki Doji şamdan deseni, Bulls ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteriyor.

Ayılar şu anda fiyatı 84.3374 $ ‘lık kırılma seviyesinin altına düşürmeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, LTC / USD çifti 20 günlük EMA’ya (74 $) düşebilir.

Parite 20 günlük EMA’dan güçlü bir şekilde toparlanırsa, Bulls fiyatı 93.9282 $ ‘ın üzerine çıkararak yükseliş trendini bir kez daha sürdürmeye çalışacak. Bunu yapmayı başarırlarsa, Mumlar’da 100 dolarlık bir yeniden test yapılacaktır.

Tersine, 20 günlük EMA’nın altındaki bir kırılma, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterir.

Cardano Fiyat Analizi

Cardano’nun ADA’sı 24 Kasım’da 0,155 dolarlık direncin üzerine çıktı ve gün içi en yüksek seviyesi 0,1826315 dolara ulaştı. Ancak, günün mum çubuğundaki uzun fitil, tüccarların daha yüksek seviyelerden rezervasyon yaptığını gösteriyor.

Ayılar, fiyatı bugün 0,155 $ ‘dan koparma seviyesinin altına itmeye çalıştı, ancak mumdaki uzun fitil, Tüccarların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor.

ADA / USD çifti, bugün boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığa işaret eden bir iç gün mum çubuğu formasyonu oluşturdu. Bu, bir sonraki trend hareketi başlamadan birkaç gün önce bir konsolidasyona neden olabilir.

Bulls fiyatı 0,20 $ ‘ın üzerine çıkarabilirse, parite 0,24 $’ a, ardından 0,28 $ ‘a yükselebilir. Bu seviyelerin her ikisi de aşılırsa, Ralli 0,40 $ ‘a kadar çıkabilir. Fiyat 0,155 doların altına düşerse ve devam ederse bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır.

Polkadot Fiyat Analizi

Boğalar, Polkadot’un DOT’unu 5.5899 $ seviyesinin üzerinde tutmak için mücadele ediyor. Bulls, 24 Kasım’da fiyatı 6,0857 $ ‘a itmesine rağmen, daha yüksek seviyeleri sürdüremedi.

Ayılar şu anda fiyatı 5.5899 $ ‘ın altına düşürmeye ve tutmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, DOT / USD çifti 20 günlük EMA’ya (4,98 $) düşebilir.

Fiyat bu seviyenin üzerine çıkarsa, Bulls bir kez daha fiyatı 6,0857 $ ‘ın üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olursa, Kartlarda 6.8619 $ ‘lık bir ralli olacak. Pozitif bölgede yükselen 20 günlük EMA ve RSI boğalara avantaj sağlıyor.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, parite aralıkta biraz daha zaman geçirebilir.

Binance Coin Fiyat Analizi

Binance Coin (BNB) 24 Kasım’da 32-33.3888 $ direnç bölgesinin üzerine çıktı, ancak boğalar bu gücü geliştirmek için mücadele ediyor. Ayılar şu anda fiyatı 32 doların altına çekmeye çalışıyor.

Fiyat 32 $ ‘a dönerse, BNB / USD çifti, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 39.5941 $’ ın hemen altında olan 38.3348 $ ‘lık hedef hedefine doğru yükselmeye devam edebilir.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 32 doların altına çekmeyi başarırsa, kırılmayı satın alan saldırgan boğaları hazırlıksız yakalayabilir. Fiyat 32 doların altında kalırsa, parite birkaç gün daha aralıkta kalabilir.

Yıldız Fiyat Analizi

Stellar (XLM), 20 Kasım’da 0,083684 dolardan bugün gün içi en yüksek seviyesi olan 0,231655 dolara yükseldi ve% 176’lık kısa bir artışla. Artan yönde, bir sonraki direnç 0,2864 dolar.

Son birkaç gündeki keskin artış RSI’yi 92 seviyesinin üzerine çıkardı. Genellikle, bu tür aşırı alım seviyeleri sürdürülebilir değildir ve tüccarlar önümüzdeki birkaç gün içinde bir düzeltmenin başlamasını bekleyebilir.

Dikey bir ralliyi genellikle keskin bir düzeltme izler. Olumsuz taraftaki ilk destek, 0.17513 $ ‘lık% 38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesidir. Boğaların bu düşüşü agresif bir şekilde satın alması muhtemeldir ve XLM / USD çifti önümüzdeki birkaç gün boyunca dalgalı kalabilir.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler sadece yazara aittir ve CoinOtağ’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Kararınızı verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!