23.900 Dolarlık satış duvarı Bitcoin için ne anlama geliyor? »Coin Otağ

Bitcoin’in fiyatı 23.000 doları aştığında, piyasa oynaklığı düştü. Bitcoin’in yeni keşfedilen Fiyat aralığındaki fiyat ticareti ile, 22.500 $ seviyesine sıkıca bağlı görünüyordu. Aslında, Bitcoin yazarken 23.000 $ ‘ın çok üzerinde bir değere sahipti.

Böyle bir senaryoda 22.300 $ destek seviyesi olarak öne çıkıyor; Bu, analist Joseph Young’ın son tweet’lerine dayanarak desteklediği bir gözlem. Aslında, Binance ve Bitfinex’in ısı haritaları, BTC’nin en büyük kısa vadeli direnci olarak 23.500 doları gösterdi. Ancak bu, daha fazla fiyat rallisi veya grafiklerde bir düzeltme için yer olduğu anlamına mı geliyor?

Şimdi, bu, Perakende tüccarları için ticaret yapmak için zor bir aralık olabilir, tıpkı son 4-6 hafta içinde 20.000 $ ‘ın üzerinde fiyat keşfinde zorluk olduğu gibi. 19.800 doları geçerek ortaya çıkan kâr arayanlar duvarı, “Arz Yetersizliği” anlatısı burada yine oyunda olduğu için fiyat için bir engel olmayabilir.

23800 $ 'lık satış duvarı Bitcoin'in fiyatı için ne anlama geliyor?

Bitcoin borsa rezervleri || Kaynak: BTC Rezervleri

Cryptoquant’tan alınan verilere dayanarak, Bitcoin’in borsa rezervleri daha da düştü. Bitcoin 20.000 $ ‘ın altında bir fiyat keşfi için mücadele ederken Rezervler düştü. 2Y-3Y ve 5Y-7Y’deki aktif Bitcoin arzı, analistlerin likiditeyi emmek için yeterli talep üretme konusunda endişelendiği noktaya kadar istikrarlı bir şekilde arttı.

Aslında, Liquidity geçen haftanın başlarında spot borsalarda bir ATH’ye ulaştı. Whalemaps’ten alınan verilere göre, daha önce satın alınanlardan 3Y-5Y daha fazla Bitcoin harcanıyor. Bu nedenle, 2017’den beri öncelikli olarak değişen şey, Tedarik ve kontrol kuruluşlarıdır. Bitcoin’in fiyatını kontrol eden / etkileyen en önemli kurumlar kurumlar olacaktır. Hızlı kurumsallaşma, tıpkı yarılanmanın veya piyasa döngülerinin yaptığı gibi, Bitcoin’in fiyat keşfinin seyrini değiştirmiş olabilir.

23800 $ 'lık satış duvarı Bitcoin'in fiyatı için ne anlama geliyor?

Harcanmamış Bitcoin Haritası || Kaynak: Whalemaps

Bu tabloya göre, harcanmamış Bitcoin’lerin en yüksek hacmi bir yıl veya bir yıldan daha kısa bir süre önce satın alındı. Geçtiğimiz iki hafta içinde, Harcanmamış Bitcoin’lerin en büyük hacmi 2018 ve öncesine ait. Willy Woo’nun işaret ettiği gibi, artan likiditeye rağmen 23.800 dolarlık bir satış duvarı olduğu için bu çok önemli.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 23.411.00 $ ‘dan alıcı buluyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!