21 Mevcut • Madeni Para Odası

Uniswap (UNI) Analizi

Uniswap, EOS ve Monero Fiyat Analizi: 21 Haziran

UNI/USD, TradingView

Uniswap’ın fiyat hareketi Haziran ayında oldukça yataydı. 24 Mayıs’ta fiyatlardaki %47’lik artışın ardından kripto para çoğunlukla yatay hareket etti.

Ünlü altcoin son 24 saatte %10.56 düştü ve kırmızıda işlem görüyordu. Satıcılar piyasada alıcılardan daha baskın olduğu için kripto para satışları da kaçınılmazdı. Göreceli Güç Endeksi (RSI), madalyonun aşırı satım ve fiyat düşüş eğilimini gösteren çoklu seviyelere neredeyse ulaştığını ve test ettiğini gösterdi.

Bollinger Bantları, fiyatların gelecekte dalgalanabileceğini gösteren küçük bir sapmanın başlamasıyla aşağı hareket etti. Yazma sırasında, MACD teknik göstergesi, piyasanın 16 Haziran’dan beri düşüşte olduğunu gösterdi.

Madeni para, Mayıs ayındaki kripto çöküşünden bu yana 17 dolarlık destek seviyesini ihlal etmemiş olsa da, fiyatlarda küçük bir düşüş, bu destek aralığının dip kırılması anlamına gelebilir.

EOS Fiyat Analizi

Uniswap, EOS ve Monero Fiyat Analizi: 21 Haziran

EOS/USD, TradingView

EOS’un son 48 saat içinde sırasıyla 4,55$ ve 3,98$ direnç ve destek seviyeleri arasında sıçradığını gördük; Ancak, basın zamanında, altcoin 3,98 dolar destek seviyesine düştü ve 3,77 dolarda kaldı.

Parabolik SAR, mumların üzerinde noktalı çizgiler oluşturduğu için bir düşüş trendine işaret etti; bu, göstergenin 19 Haziran’da kısa bir süreliğine yükselişe geçmesinden hemen sonra geldi ve tehlike devam ediyor.

Bollinger Bantları paralel kaldı, bu da altcoin için oynaklığın azaldığı anlamına geliyordu. 16 Haziran’daki düşüş trendi de MACD histogramlarında gösterildiği gibi düşüş eğiliminde hareket etmeye devam etti.

Monero (XMR) Analizi

Uniswap, EOS ve Monero Fiyat Analizi: 21 Haziran

XMR/USD, TradingView

Monero, Haziran ayında kripto para piyasası çöküşünden dolayı düşüşün ardından 13 Haziran’da toparlanmaya başladı. 13 Haziran’dan sonra, çoğunlukla 312 ve 237 dolar direnç ve destek seviyeleri arasında gidip geldi. Yazma sırasında, altcoin 237 dolar destek seviyesinin altına düştü ve 234,5 dolardan işlem görüyordu.

Monero geçen hafta %6.1 düşüş gördü ve son 24 saatte %7.7 düştü. Müthiş Osilatör (AO), bir hafta önce düşüş momentumunun başlangıcını işaret etti ve o zamandan beri madeni para düşüş momentumu yaşamaya devam etti. Bollinger Bantları arasındaki farkın açılmaya başlaması, sonraki işlem seanslarında fiyat oynaklığı olabileceğini gösteriyor.

Sermaye girişleri son 72 saat içinde yavaş yavaş toparlanmaya başlamıştı, ancak yazı yazılırken Chaikin Para Akışı göstergesi nötr çizginin altına düştü, bu da sermaye çıkışlarının sermaye girişlerini aştığı anlamına geliyordu. Genel olarak boğanın devam ettiğini vurgulayan bu analiz, yatırımcıların dikkatine olup yatırım tavsiyesi değildir.