21 Mayıs • Para Odası

Chainlink (LINK), 2020 ve 2021’de büyük ilgi gördü. Bu popülerlik, LINK pazarındaki pozitif duyarlılığın artmasına yardımcı oldu ve varlığın fiyatını yılın başından bu yana en yüksek yüzde 164’e çıkardı.

Düşüş piyasasındaki oynaklık LINK piyasasına çarptığında, değeri yüzde 47 düştü. LINK, yazının yazıldığı sırada 28.85 $ ‘dan işlem görürken, piyasa değeri 12.46 milyar $ civarındaydı.

Chainlink (LINK) Günlük Grafik

Chainlink’in günlük grafiği, fiyatın Mayıs başından bu yana düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Düşüş trendi, Bitcoin piyasasında görülen düşüşle hızlandı ve ardından varlık toparlanmaya çalıştı. Grafikteki en uzun kırmızı fitil, düşüş anında en düşük seviyenin 18,56 dolar olduğunu gösterse de, LINK’in pazarı hızla toparlandı ve değeri hızla 28 doların üzerine çıktı.

Proje kripto alanında daha da ilerledikçe, LINK pazarı, varlığın destek seviyesini bir kez daha 23.05 $ ‘da test etmesine yol açabilecek önemli düşüş vuruşlarını tahmin ediyor.

Piyasa göstergeleri, oynaklığın arttığını ve yakın zamanda azalmayacağını gösteriyor. Bu, LINK’i savunmasız bir noktaya getirir, çünkü varlığın fiyatı zaten en son düşüşten kurtarmaya çalışıyor. Düşüş devam ettikçe, önemli artış LINK belirtecini destek düzeyine gönderebilir.

Satış baskısı pazara hakim olmaya devam ediyor. Bu, aşırı alım bölgesinden aşırı satım bölgesine kayan Göreceli Güç Endeksi ile vurgulanmaktadır. Fiyat düştükçe, birçok yatırımcı düşüşten önce karlarını almak istediği için satış baskısı artmaya devam edebilir. Bu, varlığın aşırı satım bölgesine tehlikeli yaklaşımına katkıda bulundu.

Son olarak, yükselen fiyat nedeniyle piyasada bu kadar uzun süre kalan para artık 0’a yaklaşıyordu ve altını batırabilirdi. Chaikin Money Flow’a göre, zirveden bu yana LINK pazarı pazara giderek daha fazla para girdiğini görüyor.

LINK’in piyasa göstergeleri, piyasanın uzun vadede başka bir darbe ile karşı karşıya olduğunu ancak satış baskısının yüksek olduğunu gösterebilir. Bu, LINK’in bir sonraki destek seviyesinde 23 $ ‘da durmasına neden olarak yatırımcıları ihtiyatlı olmaları konusunda uyarabilir.

Chainlink (LINK) fiyatı şu anda 26,23 dolar seviyesinde.

Sorumluluk Reddi: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları sadece ilgili tarafların veya yazarın görüşleridir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Coin Otağ veya yazar herhangi bir kayıp veya kazançtan sorumlu değildir. Hiçbir makale veya haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.