20 Mayıs • Bozuk Para Odası

Kripto para piyasasının son zamanlarda gördüğü güçlü düzeltme ile istikrarsız eğilimler ortaya çıktı. Altcoinler düşüşlerinden kurtulmaya çalışıyor. İşte bunlardan biri olan Litecoin ve IOTA analizi.

Litecoin [LTC] ve IOTA bu toparlanma trendini takip ediyor ve yakın gelecekte bile bunu yapmaya devam edebilir.

Litecoin (LTC)

Litecoin [LTC] piyasa kademeli bir fiyat artışına dikkat çekiyordu, ancak son düzeltmeler karları düşürdü. LTC yatırımcılarının yıl başından bu yana toplam kazançları yüzde 0,75’te kaldı. Litecoin (LTC) fiyatı şu anda 220,96 dolar seviyesinde.

Direnç 238,86 $ civarında işaretlendi ve destek 168 $ seviyesinde görünüyor. Bollinger bantları arasındaki artan boşluk, piyasa oynaklığında bir artışa işaret ediyor. Bu, başka bir vahşi fiyat hareketine neden olabilir, ancak Sinyal çizgisi mum çubuklarını devraldığından, sonuç düşüş eğilimi olabilir.

Göreceli Güç Endeksi, satış baskısı yüksek kaldığı için düşük fiyatın korunabileceğini belirtiyor. LTC’nin fiyatı düştüğünde, RSI aşırı satım bölgesine dokundu ve geri döndü. Yazma sırasında 37 idi ve satıcıların daha düşük bir değeri destekleyen momentum ile baskın bir pozisyonu koruduklarını gösteriyor.

IOTA

IOTA popüler eğilimi takip etti ve yazı yazarken düşüş eğilimini sürdürdü. Dün kripto para biriminin fiyatında neredeyse yüzde 60’lık bir düşüş yaşandı. Çöküşten önce, IOTA 2 doların üzerinde işlem görüyordu ve ani düşüş, değerini 0,74 dolara düşürdü.

IOTA’nın piyasası, alıcıların geldiğini ve değerini, yazı yazarken işlem gördüğü bir seviye olan 1,35 $ ‘a yükselttiğini gördü. Bu ani düşüş, toparlanmayla birlikte, IOTA’nın pazarını yüksek volatiliteye karşı savunmasız bıraktı.

Bu aynı zamanda Bollinger Bantlarının ayrışmasıyla da belirtildi. Gruplar birbirlerinden uzaklaştıkça, IOTA’nın fiyatı önümüzdeki günlerde daha fazla hareketle karşılaşabilir. Sinyal çizgisinin mum çubuklarının altındaki hareketi, fiyatın düşüş eğiliminde olduğunu, ancak toparlanma başladığında yatırımcıların hala satış tarafında olduğunu gösteriyor.

37 RSI bu eğilimi doğruladı. Fiyat düştüğünde, gösterge aşırı satım bölgesine düştü, ancak aşağıdaki toparlanma göstergeyi dengeye doğru itti. Ancak denge bölgesinin oldukça altında kaldı. Satıcılar hakim olmaya devam ettikçe, para piyasadan dışarı akmaya başladı ve mevcut trendde bir değişiklik görünene kadar devam edebilir.

IOTA fiyatı şu anda 1.35 dolardan alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları sadece ilgili tarafların veya yazarın görüşleridir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Coin Otağ veya yazar herhangi bir kayıp veya kazançtan sorumlu değildir. Hiçbir makale veya haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.