20 Aralık »Coin Otağ

Eylül başladığından bu yana Bitcoin iyi bir artış gördü. Aslında, fiyat artışı 12 Aralık’tan bu yana bir abartıdan fazlası oldu. Şaşırtıcı olmasa da, Bitcoin’in dördüncü çeyrek performansının ortalama% 19 olduğu için bu artış ihtiyatlı olabilir. Ayrıca, en yüksek getiri dördüncü çeyrekte% 210 getiri sağladığı 2017 boğa koşusu sırasında gerçekleşti.

Aşağıdaki makale Bitcoin’in fiyatına orta-kısa vadeli bir bakış açısıyla bakacak.

Bitcoin 1 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Buraya ekli grafik, Eylül sonundan bugüne kadarki en son artışın bir özetidir. Yukarıda bahsedilen zaman dilimindeki artış, Genişleyen bir takoz yarattı. Daha da önemlisi, Price takozun tepesine iki kez çarpmıştı ve görünüşe göre bir geri çekilme olasılığı vardı.

Nedeni

Bahsedildiği gibi, Genişleyen takozun tepesinden bir geri çekilme muhtemel görünüyordu, bu da Bitcoin’deki kısa vadeli düşüşün bir nedenidir. Parabolik dalgalanmalar genellikle% 23.6 veya% 38.2 oranında geri çekilmelere neden olma eğilimindedir. Tesadüfen,% 23.6 Fibonacci seviyesinde veya 19.910 $ ‘da iyi bir destek alanı var gibi görünüyordu.

Ek olarak, 19.910 $ ile 19490 $ arasındaki aralık bir likidite cebi idi – Bitcoin’in bu alana kısa bir süre girmesini bekleyebiliriz. Ancak bu aralığın ötesine geçerse Bitcoin’in daha da düşmesini bekleyebiliriz, yani% 38,2’ye kadar Fibonacci seviyesi.

RSI ve Stokastik göstergenin her ikisi de aşırı alım bölgesinde idi, bu da kendi içinde düşüş gibi görünen eylemde bir tersine dönüş anlamına geliyor. Ek olarak, Fiyat ve RSI arasındaki düşüş farkı, Fiyatın düşmesini zorlaştırır.

Dikkat edilecek seviyeler

Giriş: 23332,41 $
Stop-Zarar: 24508,74 $
Kar Al: 20.468,21 dolar
Ödül Riski: 2.43

Düşüşün devam etmesi halinde 18.437 görme şansı olduğu burada belirtilmelidir. Bu nedenle Kısa devreyi önceden kapatmamaya özen gösterilmelidir.

Makale yatırım tavsiyesi içermiyor

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 23.833.00 $ ‘dan alıcı buluyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!