18 Mart »Para Odası

Kripto para piyasası hafta sonu fiyatlarında iyi bir artış görürken, kısa süre sonra BTC’nin 60.000 $ ‘dan 52.000 $’ a düşmesinin ardından bir düzeltme dalgasına direnmeye başladı. Bununla birlikte, basın zamanında, BTC’nin büyüme hareketlerini rekor seviyeye getirmesinin ardından Tezos gibi altcoinlerde bir miktar iyileşme sağlandı.

3.319 Milyar $ ‘lık piyasa değeri ile XTZ, baskı anında 4.37 $ olarak değerlendirilirken, alt listelerde bir dereceye kadar satış baskısı kaydedildi.

Tezos Altı Saatlik Grafik

Tezos’un altı saatlik grafiği, bir kanaldaki fiyat düşüşünün 4,63 dolardan 3,79 dolara düştüğünü gösterdi. Ancak, piyasadaki tüccarların yükseliş hareketinin fiyatı bu modelin dışına nasıl ittiğinin altını çizdi.

Aslında, XTZ 12 saatte% 20 arttı ve alt grafiklerde 4,57 dolara ulaştı. Bu noktada direnç seviyesine ulaşan Tezos, bir kez daha geri çekildi.

Yazım sırasında, XTZ’nin fiyatı 4,23 dolar ve 4,57 dolar sınırları içinde sınırlandırılmıştı ve fiyat yakın vadede bu fiyat seviyesinde hareket etmeye devam edebilir.

Düşük volatilite döneminin ardından XTZ fiyatının grafiklerde düştüğünü gördükten sonra, fiyattaki ani artış, kılıf üzerindeki kripto fiyat oynaklığına bir şans verdi. Söz konusu artış, piyasadaki ayıları sürükledi ve basın anında direnç olarak hareket eden 50 hareketli ortalama şamdanların altında kaldığı için yerini boğalar aldı.

Ayrıca, yükselen fiyatın bir işareti olarak Signal hattı fiyat çubuklarının altına doğru hareket ediyor. Bu arada, Göreceli Güç Endeksi, daha fazla satıcı ortaya çıktıkça doğrudan aşırı alım bölgesine doğru ilerliyor.

Ancak, piyasadaki ani hareketin ivmenin artmasına izin verdiğini belirtmekte fayda var. Örneğin Müthiş Osilatör, olumlu tarafa doğru ilerlerken bu ivmenin altını çiziyordu.

Tüccarların itilip kakılması piyasada devam edebilir ve bu da fiyatın baskı süresinde konsolidasyonuna katkıda bulunur.

Sonuç

XTZ pazarı, baskı zamanında yatay olarak hareket ediyor ve yatırımcılar mücadele ederken bu yolda devam edebilir. Bitcoin piyasası da küçük bir düzeltme görüyor ve alts ile olan korelasyonu, tüm piyasayı benzer bir eğilim görmeye zorlayabilir. Bu nedenle, XTZ, BTC pazarında bir artış görülene kadar konsolide edilmeye devam edebilir.

Feragatname: Aşağıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Tezos (XTZ) fiyatı şu anda 4,33 dolar seviyesinde.

En güncel gelişmelerden anında haberdar olmak Twitter Sayfamıza katılın!