15 Nisan »Para Odası

Ethereum ağı için Berlin yükseltmesi 12.244.000 blokta sorunsuz bir şekilde çalıştı. Bu haber hakkındaki iyimserlik, birkaç saat önce 2.487 dolarlık bir ATH’ye doğru bir ETH hareketini tetikledi. Dahası, borsalardaki Ethereum arzı da düşmeye devam etti, bu da fiyatların çizelgelerde yükselmesine rağmen, sahiplerin daha yüksek fiyatlar beklentisiyle tutmaya ve biriktirmeye daha istekli olduğunu gösteriyor.

Ethereum 1 Saatlik GrafikEthereum Fiyat Analizi: 15 Nisan

Grafiklerde, ETH, önceki bir harekete göre çizilen uzantı seviyelerinden birinde bir miktar dirençle karşılaştı. Sarı renkte, Fibonacci geri çekilme ve uzatma seviyeleri, son üç hafta içinde 1545 $ ‘dan 2145 $’ a bir harekete dayanıyor.

Beyaz ve gri renkte, başka bir harekete dayalı olarak ETH için geri çekilme ve uzatma seviyeleri (sırasıyla) vardır. Bu, ETH’nin 11 Ocak’tan beri uygulandığı 901 ila 2041 ABD Doları arasındadır.

Çizilen iki Fibonacci seviyesi arasında bir miktar örtüşme oldu ve fiyat burada direnç ve destek bularak bu genişleme seviyelerine saygı gösterdi ve daha kuzeyde çekilen seviyelere güven verdi.

Yazım sırasında, kısa vadeli görünüm güçlü bir şekilde yükseldi. 2.370-2.380 $ ‘a düşüş görülebilir, ancak bu sadece ilerlemelerden önce geçici bir durak olacaktır.

Pazar GerekçesiEthereum Fiyat Analizi: 15 Nisan

Turuncu renk, RSI’da görülen düşüş eğilimini gösterirken, aynı dönemde fiyat yükseldi. Bunun, 2,370 dolar ve 2,300 dolarlık bölgelerin destek seviyeleri olması muhtemel olan ETH’yi daha düşük seviyelere doğru görmesi muhtemeldir.

OBV, geçtiğimiz iki hafta içinde bazı keskin düşüşler gördü, ancak sürekli alım hacmi, OBV’nin istikrarlı yükseliş trendi ile kanıtlanan bir şey, bu kısa satış patlamalarından daha ağır bastı.

MACD, birkaç saat önce 2.480 $ ‘dan ETH’nin geri çekilmesi nedeniyle kısa vadeli bir satış baskısı sinyali vermesine rağmen, sıfır çizgisinin oldukça üzerindeydi.

SONUÇ
Burada çizilen Fibonacci seviyelerine göre,% 100 genişleme (sarı) ve% 61,8 genişleme (beyaz) arasındaki birleşme nedeniyle ETH için bir sonraki pitstopun 2.743 dolar olması bekleniyor. ETH’nin arkasında istikrarlı bir talep olduğuna dair güçlü kanıtlar vardı ve bu, ralliyi daha kuzeye taşıyabilir.

Ethereum (ETH) fiyatı şu anda 2.469,28 dolarda.

Feragatname: Konuyla ilgili yorumlar ve analiz bulguları sadece ilgili tarafların veya yazarın görüşleri olup, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Coin Otağ veya yazar herhangi bir kayıp veya kazançtan sorumlu değildir. Hiçbir makale veya haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel gelişmelerden anında haberdar olmak Twitter Sayfamıza katılın!