15 Nisan »Para Odası

XRP’nin fiyatı, ayın başından bu yana yenilenen yükseliş ivmesi gördü. Birçok zirveye kıyasla, XRP’nin yükselişi Crypto Pazar oldukça benzersizdi ve XRP, 5 Nisan’dan bu yana fiyatını yüzde 266’nın üzerinde artırmayı başardı.

Yazım sırasında XRP, 80 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 1.75 dolardan işlem görüyordu ve bu da onu piyasadaki 4. en büyük kripto para birimi yapıyordu. XRP’nin piyasası, son 7 günde yüzde 93’lük bir fiyat artışına tanık oldu. İlginç bir şekilde, önceki haftadaki yükseliş momentumuna rağmen XRP, basın zamanında hafif bir fiyat düzeltmesi kaydetti.

XRP 1 Günlük Grafik

XRP’nin fiyatı bir haftadan fazla bir süredir artıyor ve sonunda yeterince güçlü bir direnç seviyesine ulaşmış gibi görünüyor. Son üç gün içinde, kripto para birimi 2 dolarlık fiyat seviyesini aşmak için birçok girişimde bulundu ve her seferinde başarısız oldu. Bu, kripto para fiyatı için düşüş işareti olmasa da, piyasadaki yükseliş momentumunun düşüş görmeye başlayabileceğini gösteriyor.

Böyle bir senaryoda, bir fiyat düzeltmesi beklenebilir ve bu, fiyatı 1,31 $ ‘lık acil desteğe itebilir. Bu fiyat aralığı en son 12 Nisan’da görüldü ve fiyatın tekrar yükselmesine yardımcı oldu. Bununla birlikte, bu destek başarısız olursa, XRP, 0.85 $ aralığına düşebileceğinden, sıkı çalışmasının çoğunun geri döndüğünü görebilir. Ancak mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında önümüzdeki hafta böyle bir fiyat düşüşü olup olmayacağını söylemek zor.

İlk destek önümüzdeki 48 saat içinde ihlal edilirse, yatırımcılar kısa pozisyonlardan yararlanabilir ve XRP’nin 0,8 $ aralığına yakın kar elde edebilir.

NEDEN
XRP, bir haftadan uzun bir süre içinde yükseliş ivmesinde muazzam bir artış gördü. Ancak eğilim yakında değişebileceğinden işler küçük bir düzeltme olabilir. İlginç bir şekilde, MACD göstergesi yükseliş eğilimini sürdürdü, ancak RSI aşırı alım bölgesinden çıkmaya başladı ve önümüzdeki hafta nötr bölgeye yönelebilir. Bu, yükseliş momentumunda bir düşüş olduğunu gösterebilir.

SONUÇ
XRP, mevcut direnç seviyesini denemek ve aşmak için başka bir girişimde bulunabilir. Böyle bir girişim başarısız olursa, yakında acil durum desteğine başvurabilir. Tüccarlar için, bu seviye başarısız olursa madeni parada kısa pozisyonlar açmak faydalı olabilir.

Ripple (XRP) fiyatı şu anda 1.77 dolardan alıcı buluyor.

Feragatname: Konuyla ilgili yorumlar ve analiz bulguları sadece ilgili tarafların veya yazarın görüşleri olup, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Coin Otağ veya yazar herhangi bir kayıp veya kazançtan sorumlu değildir. Hiçbir makale veya haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel gelişmelerden anında haberdar olmak Twitter Sayfamıza katılın!